پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کمبود تجهیزات و فراوانی ترافیک پروازهای خارج از ظرفیت

تاریخ خبر: // کد خبر: 349549 // // //


کمبود تجهیزات و فراوانی ترافیک پروازهای خارج از ظرفیت

اخیر کنترلرهای ترافیک هوایی فرودگاه مهرآباد در نامه ای که به مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نوشته‌اند؛ به کمبود تجهیزات و فراوانی ترافیک و احتمال خطرات پیش رو انتقاد کرده‌اند.


کمبود تجهیزات و فراوانی ترافیک پروازهای خارج از ظرفیت

اخیرا کنترلرهای ترافیک هوایی فرودگاه مهرآباد در نامه ای که به مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نوشته‌اند؛ به کمبود تجهیزات و فراوانی ترافیک و احتمال خطرات پیش رو انتقاد کرده‌اند.

در نامه‌ کنترلرهای ترافیک هوایی آمده است: فرودگاه مهرآباد دارای بیشترین حجم و پیچیدگی ترافیک نسبت به کل فرودگاه‌های کشور و حتی مرکز کنترل فضای کشور است، به طوری که کنترلر راداری مراقبت پرواز این فرودگاه به ناچار هم‌زمان 17 فرودگاه و پایگاه هوایی از جمله 3 فرودگاه بین‌المللی را به تنهایی کنترل می‌کنند که میزان استرس ناشی از این حجم مسئولیت، بسیار بالا و به وضوح خارج از ظرفیت پرسنل مراقبت پرواز این فرودگاه است.

در ادامه به شرایط کرونایی اشاره شده و عنوان شده است: در این شرایط وخیم کرونایی حداقل 7 نفر به صورت ثابت در یک محیطی که مجبوریم درب‌ها را بسته نگه داریم با فاصله کم مشغول به کار هستیم که باعث شده تعداد زیادی از کارکنان از جمله رئیس اداره به بیماری کرونا مبتلا شوند.

از طرفی هر کدام از این فرودگاه‌ها بدون در نظر گرفتن ظرفیت کنترلر در حال افزایش تعداد پروازهای خودشان هستند که باعث به خطر افتادن ایمنی پروازها و جان مسافران و مقامات کشور عزیزمان می‌شود و کمبود شدید نیروی متخصص و تجهیزات ناکافی ارتباطی مزید بر علت شده است.

در این نامه تاکید شده است: تمامی عواقب ناشی از مخاطرات پروازی مرتبط با موارد فوق و تحمیل ظرفیت خارج از توان کنترلر بر عهده جنابعالی و مقام  مسئول شرکت فرودگاه و سازمان هواپیمایی کشوری است.

کنترلرهای ترافیک هوایی فرودگاه مهرآباد در پایان خواستار شده اند که این موضوع، با اولویت ویژه بررسی قرار گیرد و اقدام عاجل عملی در جهت رفع این مشکل بزرگ صورت گیرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو