پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازبینی طراحی اولیه ماژول زیستگاه فضایی “هالو” انجام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 349760 // // //


بازبینی طراحی اولیه ماژول زیستگاه فضایی “هالو” انجام شد

شرکت “نورثروپ گرومن”(Northrop Grumman) اعلام کرده است که ماژول “هالو”(HALO) بررسی اولیه طراحی خود را پشت سر گذاشته است.


بازبینی طراحی اولیه ماژول زیستگاه فضایی “هالو” انجام شد

شرکت “نورثروپ گرومن”(Northrop Grumman) اعلام کرد که ماژول “پایگاه اسکان و لجستیک” که به اختصار “HALO” نامیده می‌شود، بررسی اولیه طراحی خود را پشت سر گذاشته است. این ماژول که یکی از عناصر اصلی “دروازه قمری” ناسا در مدار کره ماه را ​​تشکیل می‌دهد، به عنوان ایستگاهی برای انجام ماموریت‌های آینده به ماه و فراتر از آن عمل خواهد کرد.

اگر جاه طلبی‌های ناسا برای ایجاد حضور دائمی انسان در کره ماه و لشکرکشی به مریخ محقق شود، فضانوردان برای استراحت به جایی نیاز دارند. ماژول “HALO” برای این چشم انداز حیاتی است، زیرا به عنوان محلی برای اسکان خدمه و مرکز اتصال بین مدار زیرین زمین و مدار ماه و فراتر از آن عمل می‌کند.

از آنجا که قرار است اولین واحد “HALO” در نوامبر ۲۰۲۳ همراه با ماژول “عنصر پیشرانه”(Power Propulsion Element) راه اندازی شود، شرکت “نورثروپ گرومن” پیمانکار اصلی این پروژه در حال پیگیری یک رویکرد سریع است که طرح آن را بر اساس فضاپیمای باری رباتیک “سیگنوس”(Cygnus) که قبلاً پرواز کرده و برای حمل امکانات به ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده می‌شود، بنا نهاده است. طراحی بدنه آن در اصل یکسان است، اگرچه دارای درگاه‌های اتصال شعاعی، رادیاتورهای نصب شده بر روی بدنه، باتری‌ها و آنتن تعبیه شده در خارج بدنه است.

داخل “HALO” سیستم‌های فرماندهی و کنترل و همچنین یک سیستم پشتیبانی از حیات وجود دارد که با کمک فضاپیمای “اوریون”(Orion) می‌تواند چهار فضانورد را تا ۳۰ روز پشتیبانی کند. همه اینها به این ماژول این امکان را می‌دهد که هم به عنوان محل زندگی خدمه و هم به عنوان یک مرکز اتصال برای وسایل نقلیه دیگر مانند فرودگر ماه عمل کند.

“استیو کرین” معاون بخش ماهواره‌های غیرنظامی و تجاری “نورثروپ گرومن” می‌گوید: با پایه گذاری ماژول “HALO” بر اساس “سیگنوس”، ما قادر به ارائه پرشتاب یک محصول مقرون به صرفه و قابل اطمینان در زمینه پرواز فضایی هستیم. اتمام بررسی طراحی اولیه “HALO” یک نقطه عطف مهم در تولید این ماژول است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو