پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مزاحمت جنگنده های ناتو برای پرواز وزیر خارجه روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 350084 // // //


مزاحمت جنگنده های ناتو برای پرواز وزیر خارجه روسیه

سفر سرگئی شویگو وزیر دفاع و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به ایروان با مزاحمت های غیر منتظره ای از سوی نیروهای هوایی راهبردی ناتو روبرو شد.


مزاحمت جنگنده های ناتو برای پرواز وزیر خارجه روسیه

بنابر داده های موجود هواپیماهای شویگو و لاوروف که قصد سفر از آسمان گرجستان به ایروان را داشتند اما جواز عبور از حریم هوایی این کشور را که روابط نزدیکی با پیمان آتلانتیک شمالی دارد کسب نکردند و در ادامه مجبور شدند از طریق حریم هوایی ترکیه و آسمان دریای سیاه عبور کرده و خود را به ارمنستان برسانند. تقریباً در همان زمان جنگنده ها و بمب افکن های راهبردی ناتو از پایگاه هایشان در چندین کشور به آسمان برخواستند که به گفته کارشناسان نظامی این اتفاق نمی تواند تصادفی باشد.

به گزارش کاماپرس و به نقل از Voenniy Obozrevatel ، ” سفر مقامات عالیرتبه روسیه به ارمنستان با فعالیت شدید و غیر منتظره نیروهای هوایی ناتو و هواپیماهای ویژه ایالات متحده همراه شد. این هواپیماها از جمله بمب افکن های استراتژیک B-۵۲H Stratofortress از پایگاه هوایی Mildenhall که ماموریتشان پرواز بر فراز دریای مدیترانه در جهت اروپا است، جنگنده های F-۱۶ از پایگاه هوایی در امارات متحده عربی، هواپیماهای سوخت رسان KC-۱۳۵ Stratotanker از پایگاه خود در انگلستان و ترکیه و نیز هواپیماهای شناسایی Bombardier Challenger ۶۵۰ که نظارت در امتداد ساحل دریای سیاه و روسیه را بر عهده دارد به طور همزمان به هوا برخواستند.

گفته شده هیئت ویژه روسیه به همراهی سرگئی شویگو وزیر دفاع این کشور و سرگی لاوروف وزیر خارجه قصد داشتند تا با سفر به ایروان با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در خصوص جنگ قره باغ دیدار و گفتگو کنند.

تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی در این باره منتشر نشده اما با این حال کارشناسان این اتفاق را یک اقدام تحریک آمیز از سوی ناتو قلمداد می کنند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت کاماپرس

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو