پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راه اندازی تاکسی هوایی در استان فارس با همکاری هواپیمایی ماهان

تاریخ خبر: // کد خبر: 350165 // // // //


راه اندازی تاکسی هوایی در استان فارس با همکاری هواپیمایی ماهان

معاون امور عمرانی استاندار فارس از راه اندازی زیر ساخت ها برای استفاده از تاکسی هوایی در استان فارس خبر داد.


راه اندازی تاکسی هوایی در استان فارس با همکاری هواپیمایی ماهان

محمود رضایی اظهار کرد: با جدی شدن بحث تاکسی‌های هوایی در کشور، در استان فارس نیز برای تأسیس یک شرکت تاکسی هوایی اقداماتی صورت گرفته است.وی با اشاره به اینکه استفاده از خدمات سرویس تاکسی هوایی تحولی در سیستم حمل و نقل استان ایجاد خواهد کرد، تصریح کرد: موقعیت راهبردی استان و همجواری آن با چند استان دیگر و قرار گرفتن در شاهراه اتصال چهار منطقه شمال، جنوب و شرق و غرب به یکدیگر، ارتباط اقتصادی و فرهنگی استان با کشورهای حاشیه خلیج فارس، وجود فرودگاه‌های بزرگ و کوچک در استان و آمار افزایشی مسافر، بار و پست، دلایل محکمی برای پیگیری تأسیس یک شرکت تاکسی هوایی در فارس است.

رضایی عنوان کرد: متولی تأسیس شرکت تاکسی هوایی در فارس سازمان همیاری شهرداری‌های استان است و این طرح با مشارکت شرکت هواپیمایی ماهان اجرا می‌شود. وی توضیح داد: برای راه اندازی این شرکت هوایی ۵ فروند هواپیمای ۷ نفره به ارزش ۱۲ میلیون و ۵۰۰ یورو خریداری خواهد شد که این هواپیماها تحت تملک شرکت و جزو دارایی آن خواهد بود همچنین مقرر شده است برای راه اندازی این شرکت یک فروند هواپیما vvip-Avro jet از شرکت هواپیمایی ماهان اجاره شود.

معاون عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: ۵۱ در صد از سهامی شرکت هواپیمایی مذکور به ارزش (۶ میلیون و ۳۷۵ هزار یورو) متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان و ۴۹ درصد از سهام آن معادل (۶ میلیون و ۱۲۵ هزار یورو) متعلق به استانداری فارس با نمایندگی سازمان همیاری شهرداری‌های استان خواهد بود.

به گفته رضایی قطعاً با تأسیس این شرکت تاکسی هوایی و همراهی و همدلی شهرداران استان در مسیر راه اندازی این شرکت، منفعت‌هایی اقتصادی،، اجتماعی و فرهنگی عاید استان خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: از جمله مهمترین مزایای راه اندازی این شرکت و فعال شدن سرویس تاکسی هوایی در فارس، ایجاد تعداد قابل توجهی فرصت شغلی، بهره برداری حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، گردشگری، کشاورزی و تجارت از خدمات این تاکسی‌های هوایی، صرفه جویی در زمان صاحبان صنایع مختلف و تزریق سود حاصل از کارکرد شرکت به اقتصاد استان خواهد بود.

معاون عمرانی استانداری فارس با عنوان اینکه استفاده از هواپیماهای کوچک فرصت کاری قابل توجهی برای نیروهای متخصص حوزه حمل و نقل هوایی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: فعالیت تاکسی‌های هوایی عامل افزایش تعداد پرواز در فرودگاه‌های کوچک شده و درآمدها و اقتصاد این فرودگاه‌ها را بهتر می‌کند. از طرفی با ایجاد شبکه مویرگی ارتباط بین فرودگاه‌های کوچک و بزرگ‌تر را برقرار می‌کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو