پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از پروژه های فرودگاهی استان کرمان چه خبر؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 350235 // // //


از پروژه های فرودگاهی استان کرمان چه خبر؟

با وجود تمام محدودیت ها، پروژه شبکه مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی فرودگاه های بم ، جیرفت، رفسنجان، سیرجان تکمیل و همچنین عملیات نصب و راه اندازی سیستم روشنایی باند جدید فرودگاه کرمان از پیشرفت 70 درصدی برخوردار گردیده است .


از پروژه های فرودگاهی استان کرمان چه خبر؟

علی قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های استان کرمان، با اشاره به ارتقاء زیر ساخت ها و اجرای طرح های توسعه ای فرودگاه کرمان گفت: باند جدید فرودگاه بین المللی کرمان به طول ۴۰۰۰ متر و عرض ۶۰ متر با ۳ تاکسی وی ( خزش راه ) به طول ۴۵۰ متر با خاک برداری مسیر آن به میزان ۴۶۰ هزار متر مکعب، تثبیت بستر با سیمان،  با بیش از ۹۲ درصد در حال اتمام است.

علی قاسم زاده، افزود: با آغاز بهره برداری  از این طرح ها فرودگاه دارای ۲ باند می شود  و ظرفیت و توان فرودگاه در اعزام و پذیرش پروازها  وایمنی افزایش چشمگیر پیدا می کند .

بگفته وی: طرح توسعه و بهسازی ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی آیت ا… هاشمی رفسنجانی کرمان هم با افزایش زیر بنا از ۲۸۰۰ متر مربع به ۶۲۰۰ متر مربع با بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی  در مرحله نهایی  است

مدیر کل فرودگاه های استان کرمان گفت: با بهره برداری از آن ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر فرودگاه افزایش و توسعه صورت گرفته است.

مدیر کل فرودگاه های استان کرمان افزود: ترمینال جدید ضمن ایجاد فضای معماری زیبا باعث آسایش مسافران، استقبال کنندگان و ایجاد بستر مناسبتر زیر ساخت های استان  و درآینده  نزدیک افتتاح خواهد شد.

وی توسعه و بهسازی محوطه زمینی ترمینال داخلی فرودگاه کرمان را ازدیگر طرح های توسعه ای دانست و تصریح کرد: این محیط با طراحی بسیار زیبا و اصلاح معابر و روان سازی ترافیک و عبور و مرور خودروها ظرفیت آن از ۲۲۰ محل پارک خودروهای سواری به ۶۸۰ محل و ۱۰ محل پارک اتوبوس افزایش یافته که مشکلات قبلی رفع و باعث تسهیل تردد می شود.

قاسم زاده گفت: مساحت محوطه ورودی آن از حدود ۶۰۰۰ متر مربع به حدود ۳۰۰۰۰ متر مربع‌ گسترش یافته وهمزمان با افتتاح باند جدید، توسعه و بهسازی ترمینال پروازهای داخلی  افتتاح و موجب ارتقای زیرساخت فرودگاه می شود.

مجید یارندی مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی، نیز در خصوص سیستم شبکه مخابراتی فرودگاه های تابعه استان کرمان عنوان کرد: با وجود تمام محدودیت ها، پروژه شبکه مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی فرودگاه های بم، جیرفت، رفسنجان، سیرجان تکمیل شد.

وی افزود: این پروژه ها بیش از ۱۳ هزار متر کابل کشی شبکه و بیش از ۲۰۰۰ متر کابل کشی فیبر نوری را شامل می شوند.

یارندی گفت: با تکمیل این پروژه ها ارتباط زیرساختی مابین ترمینال و ساختمان های ایمنی زمینی، برج مراقبت پرواز همچنین واحد هواشناسی و اداره فنی  برقرار شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار این پروژه توسط اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی تامین شده است، گفت:در فرودگاه های استان کرمان به زودی پروژه های دیگری نیز به بهره برداری می رسند.

میرسعید صفی نیا مدیرکل تجهیزات و سامانه های فرودگاهی ، نیز با اشاره به بازدید اخیر خود از پروژه های فرودگاه کرمان از پیشرفت 75 درصدی عملیات نصب و راه اندازی سیستم روشنایی باند جدید خبر داد.

وی در خصوص عملیات نصب و راه اندازی سیستم روشنایی باند فرودگاه کرمان گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده برای بهره برداری از ترمینال جدید و نیز باند جدید فرودگاه کرمان، عملیات نصب سیستم روشنایی بصری باند 4000 متری در حال انجام است که به پیشرفت 75 درصدی رسیده و در ادامه پس از بهره برداری باند برای نصب سیستم روشنایی مارکینگ اقدام می شود.

مدیرکل تجهیزات و سامانه های فرودگاهی همچنین از پیشرفت 80 درصدی تامین سیستم روشنایی جدید و تاسیسات موردنیاز ترمینال 6000 متر مربعی در دست تکمیل فرودگاه کرمان خبر داد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها (لینک 1) ؛ (لینک 2 ) / صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو