پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرداخت تسهیلات حمایت به واحدهای گردشگری خراسان جنوبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 350353 // // //


پرداخت تسهیلات حمایت به واحدهای گردشگری خراسان جنوبی

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: با پرداخت تسهیلات، از واحدهای گردشگری برای پشتیبانی از شاکله اصلی گردشگری استان حمایت می‌شود.


پرداخت تسهیلات حمایت به واحدهای گردشگری خراسان جنوبی

مرتضی عربی روز پنجشنبه اظهار داشت: با شیوع کرونا در مقاطعی فعالیت واحدهای گردشگری تعطیل و این مساله باعث ایجاد ضربه و آسیب‌هایی به این بخش و صنایع وابسته شد و سرمایه‌گذاران بخشی از آسیب‌ها را نتوانستند جبران کنند.

وی با بیان اینکه برای نوروز بلیت تورهایی پیش فروش و با لغو مواجه شد، افزود: در همین ایام به دلیل لغو پرواز و برنامه تورها، خسارت‌هایی برگشت ناپذیر به بدنه گردشگری وارد شد.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: در بخش صنعت شاید این آسیب‌ها محسوس نبود چراکه این بخش کالاهایی را تولید می‌کند و معمولا روال این طور است که کالاها گران می‌شوند اما تخت‌های خالی مهمانپذیرها و هتل‌ها را نمی‌توان با هیچ چیز دیگری جبران کرد.

درخواست همراهی در مورد مالیات

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات و حمایت از واحدهای گردشگری برای پشتیبانی از شاکله اصلی گردشگری افزود: پرداخت حامل‌های انرژی و امهال بدهی‌های مالیاتی تا پایان سال تعریف شده اما متاسفانه بخشی از نهادها در مورد مالیات همراهی نمی‌کنند.

عربی با اشاره به همراهی برخی از بانک‌ها در این خصوص ادامه داد: جلسات مختلفی را در کارگروه‌ها و کمیسیون‌های تخصصی برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم همراهی حداکثری سایر نهادها را جذب کنیم.

وی بیان کرد: بازپرداخت تسهیلات قبلی دریافت شده در حوزه گردشگری تا پایان سال ۹۹ امهال و با تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال جاری نیز موافقت شد.

موافقت با امهال هزینه‌های آب، برق و گاز

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: علاوه بر امهال تسهیلات و تمدید مهلت پرداخت حق بیمه کارفرما، با امهال هزینه‌های آب، برق و گاز سال جاری و هزینه‌های مالیاتی سررسید امسال تا پایان سال موافقت شده است.

وی با بیان اینکه با وجود این خسارت‌ها، کرونا فرصتی برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان فراهم کرد افزود: در این ایام که نمی‌توانیم میزبان گردشگران و مسافران باشیم بر تقویت زیرساخت‌های گردشگری با استفاده از تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، منابع اعتباری حاصل سفرهای شهرستانی استاندار و اعتبارات ملی تاکید شده تا بعد از عبور از این بیماری بتوانیم در شرایط مطلوب‌تری میزبان گردشگران باشیم.

عربی تصریح کرد: در زمینه تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان چندین پروژه را در دست اقدام داریم که ایجاد شبکه‌های آب و برق برای بسیاری از نقاط گردشگری، مرمت، زیرسازی و نوسازی بناهای تاریخی و پروژه‌های مربوط به واحدهای اقامتی از آن جمله است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو