پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایران در آینده نزدیک جزء کشورهای برتر حوزه عمود پرواز قرار می‌گیرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 350402 // // // //


ایران در آینده نزدیک جزء کشورهای برتر حوزه عمود پرواز قرار می‌گیرد

مراسم افتتاحیه هماورد ملّی توسعه (همت) در فناوری صنعت هوایی، با حضور مدیر عامل سازمان صنایع هوایی، رئیس انجمن هوافضای ایران، جمعی از اساتید دانشگاه­ های کشور در سالن همایش­ های شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران برگزار شد.


ایران در آینده نزدیک جزء کشورهای برتر حوزه عمود پرواز قرار می‌گیرد

امیر خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی و رئیس هماورد ملی توسعه در این مراسم اظهار داشت: با توجه به اینکه انقلاب سوم صنعت هوانوردی بحث عمودپروازها یا VTOL می باشد و عمده کشورهای پیشرو در صنعت هوایی در این حوزه فعال شده اند، تمام سعی و تلاشمان بر این است در آینده نزدیک جزء کشورهای برتر در حوزه عمودپروازها باشیم اگرچه افق نقشه راه ما  فراتر از این می باشد.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی با اشاره به لزوم ارتباط با دانشگاه ها برای رفع نیازهای صنعتی افزود: قطعاً تیمی که امروز ثبت­ نام کرده و تا پایان کار استوار می­ ماند همان شرکت­ های دانش بنیان آینده بوده و یا همان افرادی هستند که به عنوان متخصص در آینده جذب صنعت هوایی کشور خواهند شد.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی این هماورد را محیطی رقابتی برای انجام یک کار علمی و رسیدن به محصول دانست که می تواند ایران را در زمره کشورهای صادر کننده عمودپروازها قرار دهد.

در پایان مراسم نیز احکام تیم ­های شرکت­ کننده به همراه مبلغ حمایت اولیه درنظر گرفته شده به سرپرستان تیم ­ها و اعضاء هیأت علمی دانشگاه ها تحویل شد.

در این مراسم دکتر شهبازی دبیر هماورد ملّی توسعه در فناوری صنعت هوایی، با ارائه گزارشی در زمینه ایده تشکیل اولیه طرح همت، گفت: پیشنهاد این طرح از سوی سازمان صنایع هوایی مطرح شد که با استقبال انجمن هوافضای ایران، مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.

وی افزود: طرح همت از طرف اساتید محترم دانشگاه­ ها و دانشجویان مورد استقبال خوبی قرار گرفته و ۱۵ تیم از دانشکده­ های هوافضای دانشگاه­ های کشور برای شرکت در اولین مسابقه ملّی طراحی هواگرد عمودپرواز ترابری، ثبت­ نام نمودند.

همچنین با توجه به موضوع اولین مسابقه و محدودیت برگزاری دوره های آموزشی حضوری در شرایط کرونایی، دوره آموزش تخصصی غیرحضوری به میزان ۱۵ ساعت برگزار گردید و فیلم های آن نیز در اختیار تیم ها قرار گرفت که مکمل آموزش های دانشگاهی خواهد بود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو