پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش قیمت بلیت هواپیما در بیرجند

تاریخ خبر: // کد خبر: 350506 // // //


افزایش قیمت بلیت هواپیما در بیرجند

در غوغای افزایش قیمت‌ها، این بار قرعه به نام بلیت هواپیما رسید آن طور که شهروندان بیرجندی از نوسانات قیمت گلایه دارند و برای پرواز رفت و برگشت بیرجند- تهران باید بیش از یک میلیون تومان هزینه کنند.


افزایش قیمت بلیت هواپیما در بیرجند

گرانی به پهنای آسمان رسید، اینبار قرعه گرانی از کف بازار مرغ، تخم مرغ و مسکن به اوج آسمان پر کشید و پروازهای داخلی و خارجی را شامل شد.کار هر روزمان است از خروس خوان سحر تا پاسی از شب در حال چرتکه انداختن حقوق ریالی خود در میانه قیمت‌های دلاری هستیم که مبادا تا پایان ماه مبلغی کسری بیاوریم. ریالی حقوق گرفتن و دلاری خرج کردن سخت است!

نه ماهی ست که مردم با واژه پرواز بیگانه نیستند حال این پرواز مرغ، لاستیک، بخاری، گوشت قرمز و هر چیزی را می‌تواند شامل شود. مردم از وضعیت قیمت‌ها رضایت ندارد و خسته و کلافه شده‌اند.

شیوع کرونا جدای از خسارت جانی که به همراه داشته هزینه مالی سنگینی را بر روی دوش دولت گذاشته است.

تمام صنایع تولیدی کشور از جمله صنعت هوانوردی داخلی وابسته به صنعت گردشگری را تحت تاثیر قرار داده و تنها کشور ما از این پاندمی جهانی آسیب ندیده است و بسیاری از شرکت‌های هوانوردی دچار ضرر شدند.

اما حکایت امروز ما داستان پرواز است و این بار نوبت به پرواز در آسمان می‌رسد. از ابتدای سال چند بار زمزمه افزایش قیمت پروازها در فضای مجازی  مطرح شد که هر بار توسط مسئول تکذیب شد.

چند وقت پیش وزیر راه در این باره عنوان کرد: افزایش قیمت پروازها صورت نمی‌گیرد. اما آنچه اکنون درحال جریان است قیمت‌های گران پروازی است و اگر بنا به ظرفیت کاری مجبور به پرواز باشی باید هزینه‌های زیادی را به جان بخری تا بتوانی پرواز با هواپیما را انتخاب کنیم.

شرکت‌های هواپیمایی ابتدای امسال هم قیمت بلیت هواپیما را افزایش داده بودند اما در ماه‌های اخیر چندین بار زمزمه افزایش قیمت بلیت هواپیما مطرح شد که با اعتراض مردمی و برخورد وزارت راه و شهرسازی این موضوع به تصمیم گیری‌های بعدی موکول شد.

و حال دو روز قبل به یک باره افزایش 10 درصدی قیمت بلیت هواپیما اعلام شد. اگر چه شرکت‌های هواپیمایی اعلام نکرده اما به نظر می‌رسد هوشمندی به خرج داده و مصوبه افزایش نرخ را دور زده‌اند و از مصوبه قبلی استفاده می‌کنند چرا که در برنامه جدید اعلام شده، قیمت بلیت پرواز‌های داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خرداد 99 به میزان 10 درصد افزایش یافته است.

یکی از مسافران که در سالن انتظار فرودگاه بیرجند در انتظار نشستن هواپیماست و دل خوشی از قیمت‌ها ندارد گفت: مجبور است برای رفتن به تهران مسیر هوایی را انتخاب کند.وی افزود: قیمت‌ها در نوسان است و روز گذشته قیمت بیرجند-تهران 536 هزار تومان بوده و امروز بیش از 600 هزار تومان است.

وی که افزایش قیمت‌ها را در این اوضاع کرونایی بی دلیل می‌داند معتقد است اگر اجناس دیگر گران می‌شود فروشندگان و تولیدکنندگان بهانه دلار و ارز دارند اما برای قیمت پرواز نمی‌دانم شرکت‌های مسافربری چه دلیلی دارند که هر روز نوسان قیمت را تجربه می‌کنیم.

دیگر مسافری که قصد پراوز به سمت تهران را داشت از نوسانات قیمت‌های پروازی در هر روز گلایه  داشت و اظهار داشت: آژانس‌های مسافرتی هر روز گلایه از کمبود مسافر دارند در حالی که اگر قیمتها مناسب باشد ظرفیت پرواز تکمیل می‌شود.

وی گفت: در این وضعیت کمبود مسافر نمی‌یدانم چرا هر روز قیمت قیمت پروازها نوسان دارد و یک روز با 498 هزار تومان و روز دیگر با 650 تومان باید هزینه بلیت مسیر بیرجند – تهران را پرداخت کنیم.

مدیر یک آژانس هوایی در بیرجند نیز اظهار داشت: در نمایندگی ایران ایر کمترین نرخ کلاس فعلی پرواز مشهد 354 هزار و 700 تومان است که این مبلغ قبل از مصوبه افزایش 10 درصدی 283 هزار و 600 تومان بوده است و بالاترین بلیت به این مقصد هم 458 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد که نسبت به  قبل تغییر نداشته است.

وی کمترین کلاس نرخ فعلی بلیت بیرجند – تهران را 496 هزار و 700 تومان بیان کرد و گفت: این بلیت تا قبل از این 402 هزار تومان بوده و بالاترین قیمت هم 684 هزار و 300 تومان است که نسبت به قبل افزایش ندارد.

این مدیر آژانس هوایی ادامه داد: نرخ پروازهای ماهان تغییر نکرده و پایین‌ترین نرخ مسیر بیرجند – تهران 590 هزار تومان و بالاترین قیمت هم 685 هزار تومان است.

آری برخی از آژانس‌ها معتقدند قیمتها افزایش ندارد و ما حداکثر مصوبه قیمتها را اعلام می‌کنیم آن طور که اگر تاکنون حداقل قیمت ملاک بوده حال حداکثر قیمت در نظر گرفته می‌شود حال باید دید در این اوضاع کرونا و با اینکه آژانس‌ها از کمبود مسافر گلایه دارند آیا نسخه پیچی افزایش قیمت با همان محاسبه قیمت حداکثری جواب می‌دهد؟

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو