پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز پرواز نجف و عراق شرکت های هواپیمایی آسمان و قشم ایر

تاریخ خبر: // کد خبر: 350508 // // // // // //


آغاز پرواز نجف و عراق شرکت های هواپیمایی آسمان و قشم ایر

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر دو شرکت هواپیمایی ایرانی به نجف پرواز دارند، گفت: این پروازها زیارتی نیست.


آغاز پرواز نجف و عراق شرکت های هواپیمایی آسمان و قشم ایر

مقصود اسعدی سامانی درباره پروازهای ایران به عراق و نجف، اظهار داشت: در حال حاضر دو شرکت هواپیمایی آسمان و قشم ایر به نجف پرواز دارند اما این پروازها زیارتی و برای جابه جایی زوار نیست.

وی افزود: این پروازهای در واقع برای افرادی است که ویزای عراق و تبعیت کشور عراق را داشته باشند؛ البته مسافران این پروازها برای انجام سفر حتما باید تست منفی کرونا داشته باشند و این موضوع برای برای همه مسافران ضروری است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: این پروازها بین تهران و نجف عمدتاً برای انتقال عراقی هایی است که قصد سفر به ایران به دلایلی نظیر درمان و غیره دارند که از طرف کشور عراق برای آنها ویزا صادر می‌شود و این پروازها زیارتی نیست.

اسعدی سامانی اضافه کرد: ویزای عراقی ها برای سفر به ایران از طریق سفارت یا کنسولگری های ایران در کربلا و نجف صادر می شود.

 بنابراین یکی از شرایط شرکت های هواپیمایی برای پروازهای نجف ارائه تست منفی کرونا برای مسافران بالای ۱۲ سال است؛ همچنین ارائه ویزای معتبر کاری یا گواهی اقامت از مواردی است که برای انجام این پرواز ضروری است.

همچنین مسافران دارای گذرنامه ایرانی و کارت هویت عراقی مشروط به یکسان بودن همه مندرجات در هر دو کارت امکان سفر به کشور عراق را دارند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو