پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرتاب آزمایشی موشک مافوق صوت “زیرکن” در روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 350527 // // //


پرتاب آزمایشی موشک مافوق صوت “زیرکن” در روسیه

وزارت دفاع روسیه از شلیک آزمایشی موشک مافوق صوت “زیرکن” از عرشه یک ناوچه روسی در دریای سفید و اصابت موفق آن به هدف تعیین شده در دریای بارنتس خبر داد.


پرتاب آزمایشی موشک مافوق صوت “زیرکن” در روسیه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ناوچه “دریاسالار گارشکوف” ناوگان دریای شمال روز پنجشنبه شلیک آزمایشی موشک کروز مافوق صوت از نوع “زیرکن” را در آب‌های ساحلی دریای سفید به سمت یک هدف پیچیده تعیین شده در دریای بارنتس را با موفقیت انجام داد.

وزارت دفاع یادآور شد که شلیک این موشک در چارچوب بخشی از آزمایشات انواع جدید تسلیحات نظامی در روسیه انجام شده است. بر اساس داده‌های کنترل عینی، سرعت پرواز موشک کروز مافوق صوت زیرکن در این آزمایش از 8 برابر سرعت صوت فراتر رفته و این موشک باپیمودن مسافتی 450 کیلومتری، با موفقیت یک هدف دریایی تعیین شده در آب‌های دریای بارنتس را مورد اصابت قرار داد.

وزارت دفاع روسیه افزود، در آزمایش قبلی در اوایل ماه اکتبر (اواسط مهر ماه) هم ناوچه “آدمیرال گارشکوف” ناوگان دریای شمال یک موشک مافوق صوت “زیرکن” را پرتاب کرده بود که موشک با موفقیت به هدفی در فاصله 450 کیلومتری در دریای بارنتس اصابت کرده بود.

لازم به یادآوری است، “ولادیمیر پاپوکین” معاون وقت وزیر دفاع روسیه در فوریه سال 2011 از برنامه ساخت مجموعه موشکی استقرار دریایی “زیرکن”، از نوع موشک‌های کروز هایپرسونیک در چارچوب برنامه تأمین تسلیحاتی دولت برای سال‌های 2011-2020 خبر داده بود. آزمایش‌های پرواز این موشک مافوق صوت، از سال 2015 آغاز شد.

“ولادیمیر پوتین”، رئیس جمهوری روسیه در پیام سالانه خود به مجمع فدرال در فوریه سال 2019 روشن کرد که موشک زیرکن قادر است تا سرعتی در حدود 9 برابر سرعت صوت داشته باشد و قادر خواهد بود تا اهداف زمینی و زمینی را در فاصله بیش از 1000 کیلومتر مورد اصابت قرار دهد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو