پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ابطال پروازها به دلیل کاهش تقاضا /حذف محدودیت پذیرش مسافر با استعلام‌گیری تست کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 350546 // // //


ابطال پروازها به دلیل کاهش تقاضا /حذف محدودیت پذیرش مسافر با استعلام‌گیری تست کرونا

دبیر انجمن شرکت‌های هوایپیمایی گفت: با انجام استعلام‌گیری تست کرونای مسافران درخواست حذف پروتکل پذیرش مسافر با 60 درصد ظرفیت هواپیما را داده‌ایم.


ابطال پروازها به دلیل کاهش تقاضا /حذف محدودیت پذیرش مسافر با استعلام‌گیری تست کرونا

مقصود اسعدی سامانی با اشاره به کاهش شدید تقاضا برای سفرهای هوایی اظهار داشت: آنقدر مسافر برای برخی از پروازها کم است که مدیران ترجیح می‌دهند پرواز را باطل کنند.

وی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی پایبند به مصوبات و دستورالعمل‌های شورای عالی هواپیمایی هستند و طبق مصوبات این شورا اجازه فروش بلیت هواپیما با کف نرخ را نداریم و همچنین سقف قیمتی را تا 10 درصد می‌توان افزایش داد. هر چند فعالان صنعت و مدیران شرکت‌های هواپیمایی نارضایتی خود را از این تصمیمات اعلام کردند اما ملزم به اجرای آن هستند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به استعلام از تست کرونای مسافران برای صدور بلیت و همچنین قبل از سوار شدن به هواپیما گفت: از اول آذرماه استعلام تست کرونای مسافران در دو مرحله یکبار قبل از صدور بلیت و یکبار در داخل ترمینال فرودگاه انجام می‌شود و اگر تست افراد مثبت بوده و دوران 14 روزه قرنطینه به پایان نرسیده باشد، اجازه سفر به مسافر داده نمی‌شود.

اسعدی سامانی ادامه داد: با انجام این استعلام و غربالگری دیگری نیازی به اجرای پذیرش مسافر با 60 درصد ظرفیت هواپیما نیست اما همچنان ایرلاین‌ها ملزم به اجرای این پروتکل هستند.

وی با بیان اینکه مجموع این تصمیمات باعث کاهش شدید تقاضا در سفرهای هوایی شده است، افزود: به سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی درخواست حذف پروتکل محدودیت در پذیرش مسافر را با توجه استعلام‌گیری تست کرونای مسافران داده‌ایم و وزارت بهداشت باید در این باره تصمیم بگیرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو