پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز بالگرد اورژانس هوایی الیگودرز برای انتقال یک‌هزار و ۳۲۳ بیمار

تاریخ خبر: // کد خبر: 351199 // // //


پرواز بالگرد اورژانس هوایی الیگودرز برای انتقال یک‌هزار و ۳۲۳ بیمار

سرپرست فوریت های پیش بیمارستانی (۱۱۵) لرستان گفت: اورژانس هوایی الیگودرز از زمان راه اندازی در سال ۹۵ تاکنون یک‌هزار و ۳۲۳ بیمار بدحال و مادر باردار را به مراکز درمانی منتقل کرده است.


پرواز بالگرد اورژانس هوایی الیگودرز برای انتقال یک‌هزار و ۳۲۳ بیمار

علی مهرزاد صفدری روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: بالگرد امداد هوایی الیگودرز تاکنون یکهزار و ۱۵۵ پرواز داشته و یک هزار و ۳۲۳ بیمار را به مراکز درمانی شهرستان،استان و خارج از استان انتقال داده است.

وی اظهار داشت: تاکنون ۹ زایمان موفق در بالگرد اورژانس هوایی الیگودرز ثبت شده و به گفته مسوولان امر، نرخ مرگ و میر زنان باردار در منطقه به صفر رسیده است.

وی ادامه داد: اورژانس هوایی الیگودرز به نماد خدمات رسانی در مناطق محروم و سخت گذر تبدیل شده است و مسوولان کشوری نیز از خدمات کم نظیر این اورژانس قدردانی کرده اند.

گفتنی است روابط عمومی سازمان اورژانس کشور ششم مهرماه امسال اعلام کرد سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل اورژانس هوایی جهت توسعه خدمات در مناطق سخت‌گذر در استان لرستان قدردانی کرده است.

بنابر اعلام روابط عمومی اورژانس کشور، نمکی اظهار داشته است: پایگاه‌های اورژانس هوایی خرم آباد و الیگودرز از پایگاه‌های فعال کشور هستند که از زمان راه اندازی آنها، مرگ مادران باردار که بیشتر از مردم غیور عشایر و روستاهای کوهستانی و سخت گذر هستند ۵۰ درصد کاهش یافته است و تمام مددجویان فوریت های پزشکی در این مناطق، با پذیرش مخاطرات پرواز در ارتفاعات اشترانکوه و زاگرس در زمان طلایی به مراکز درمانی منتقل شدند.

بنا به دستور وزیر بهداشت برای به حداقل رساندن مخاطرات در نشست و برخاست بالگردهای اورژانس، پرسنل اورژانس هوایی لرستان نسبت به ایجاد ۶۵ هلی پد برای نشست و برخاست بالگرد در ارتفاعات زاگرس اقدام کرده اند تا دسترسی به روستاها و مردم آسیب دیده با سهولت و ایمنی بیشتری صورت گیرد.

الیگودرز پهناورترین شهرستان لرستان و دارای ارتفاعات  و مناطق سخت گذر است.

منبع :با اندکی تلخص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو