پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهره برداری عملیاتی از سامانه کمک ناوبری فرودگاه ساری

تاریخ خبر: // کد خبر: 351375 // // // //


بهره برداری عملیاتی از سامانه کمک ناوبری فرودگاه ساری

مدیرکل فرودگاه های مازندران گفت: امید است تا بتوانیم ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی عملیات نصب سیستم و پس از آن عملیات تست و تحویل و آزمایش پروازی را انجام دهیم و انشالله در اسرع وقت شاهد بهره برداری عملیاتی از سامانه کمک ناوبری فرودگاه بین المللی شهدای ساری باشیم.


بهره برداری عملیاتی از سامانه کمک ناوبری فرودگاه ساری

سعداله وطن خواه با بیان اینکه فرآیند بهره برداری از سامانه کمک ناوبری مستلزم تامین عرصه مورد نیاز، آماده سازی سایت، رفع معارضین اجتماعی و حصارکشی و تامین امنیت سایت است،گفت: از ابتدای سال ۹۶ طی سه نوبت تملک بخش هایی از اراضی و املاک پیرامونی فرودگاه بین المللی شهدای ساری با اعتباری بالغ بر حدود ۹۰۰ میلیارد ریال در برنامه اجرایی قرار گرفت.

مدیرکل فرودگاه های مازندران تصریح کرد:فرآیند تملک شامل توافق،مذاکره،پیگیری قضایی و اقدام انتظامی و انتقال اسناد مالکیت، فرآیندی هزینه بَر و زمان بَر بوده که عمده وقت و انرژی حوزه های مالی و حقوقی این اداره کل را طی این مدت مصروف خود ساخته است .

 وی همچنین به شکل معارضین عمومی از جمله راه های دسترسی روستایی و املاک مردم اشاره کرد و افزود: در طرح توسعه فرودگاه بین المللی شهدای ساری پنج روستای مجاور فرودگاه دستخوش تغییر و انسداد قرار گرفت.

وظن خواه افزود: با همکاری مسئولین استانی از جمله استاندار، فرماندار، دادستان و نیروی انتظامی و دیگر مراجع استانی پس از پیگیری ها و هماهنگی های مستمر و با اجرای حدود ۳ کیلومتر جاده جایگزین، حدود یک ماه گذشته جاده های مذکور مسدود و زمینه اجرای پروژه زهکشی و متعاقب آن آماده سازی سایت دستگاه فراهم گردید.

مدیرکل فرودگاه های مازندران اظهارکرد: پیمانکار مربوطه طی مدت یک ماه گذشته عملیات حفاری و لوله گذاری شبکه زهکشی در محدوده سایت سامانه کمک ناوبری اجرا و در حال حاضر استریپ سازی و خاک ریزی به حجم حدود ۲۵هزار متر مکعب جهت تامین فضای عاری از موانع مورد درخواست اداره کل ارتباطات و ناوبری را انجام می دهد .

وطن خواه افزود : درهفته گذشته با اجرای شبکه برق فشار متوسط و نصب ترانسفورماتور، برق مورد نیاز سیستم تامین شده و بهسازی راه دسترسی به سایت نیز در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته و سرعت در اجرای پروژه امید است تا بتوانیم ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی عملیات نصب سیستم  را به اتمام برسانیم، یادآور شد: پس از آن عملیات تست و تحویل و آزمایش پروازی صورت پذیرفته و انشالله در اسرع وقت شاهد بهره برداری عملیاتی از سامانه کمک ناوبری فرودگاه بین المللی شهدای ساری باشیم .

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو