پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رصد تحرکات کره شمالی توسط هواپیماهای جاسوسی آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 351385 // // //


رصد تحرکات کره شمالی توسط هواپیماهای جاسوسی آمریکا

منابع خبری از پرواز چند فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز کره جنوبی برای رصد تحرکات کره شمالی از جمله پرتاب‌های موشکی این کشور خبر دادند.


رصد تحرکات کره شمالی توسط هواپیماهای جاسوسی آمریکا

منابع هوانوردی از پرواز هواپیماهای جاسوسی نیروی هوایی آمریکا بر فراز کره جنوبی برای رصد تحرکات همسایه شمالی این کشور خبر دادند.

اوایل روز دوشنبه  یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا از نوع «آرسی ۱۳۵ ریوت جویینت» بر فراز شهر «اینچه ئون» در غرب کره جنوبی پرواز کرد. این هواپیمای ویژه شناسایی علائم ابتدایی قبل از پرتاب یک موشک و تحلیل مسیر کلاهک‌های جنگی است.

هواپیماهای « EO-5C Crazy Haw» همراه با سه فروند جنگنده «تاندر بولیت» و دو تانکر سوخت‌رسان نیز روز دوشنبه بر فراز بخش‌هایی از کره جنوبی رصد شد. این پروازها در بحبوحه اقدامات محتمل تحریک‌کننده کره شمالی از قبیل پرتاب موشک در  مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا به روایت رسانه‌های این کشور انجام می‌شود.

کارشناسان بر این باورند که استقرار این هواپیماهای جاسوسی بخشی از عملیات منظم آن‌هاست و امکان رهگیری شدن آنها نیز اقدامی عامدانه برای فشار بر کره شمالی است.

یک مقام نظامی کره جنوبی در این باره گفت: «ما از نزدیک تحرکات نظامی کره شمالی را رصد می‌کنیم و تاکنون علامتی مبنی بر اقدامات تحریک کننده  از کره شمالی مشاهده نشده است.»

رئیس کره شمالی و «دونالد  ترامپ» رئیس جمهور آمریکا  تاکنون سه بار با یکدیگر دیدار داشته‌اند تا در ازای خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره، تحریم‌ها علیه کره شمالی لغو شود اما این دیدارها هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

ترامپ وعده داده در صورت انتخاب مجددش به سرعت با کره شمالی به توافق برسد. این در حالی است که «کیم یو جونگ» خواهر رئیس  کره شمالی  گفته است، چهارمین دیدار میان کیم و ترامپ «غیرضروری» و «بی‌فایده» است. از طرفی «برایان مک‌کئون» مشاور امور خارجه «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته، او در صورت دستیابی به پیروزی آمادگی دارد با کیم دیدار کند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید




برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو