پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پایش سلامت مسافران اقدامی موثر در جلوگیری از گسترش کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 351418 // // //


پایش سلامت مسافران اقدامی موثر در جلوگیری از گسترش کرونا

ارائه کدملی برای خرید بلیت اتوبوس و مینی بوس بین شهری از ۲۷ آبان ماه با هدف جلوگیری از سفر افرادی که تست کرونایِ آن‌ها مثبت است الزامی شده است.


پایش سلامت مسافران اقدامی موثر در جلوگیری از گسترش کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا چندروز پیش اعلام کرد با پایش سلامت مسافران، از سفر بیش از هزار نفر از افرادی که تست کرونایشان مثبت است جلوگیری شده است.

او افزود: هنگام سوار کردن مسافر بین راهی راننده باید در تماس تلفنی با شرکت حمل ونقل و استعلام کد ملی مسافر، برای پذیرش مسافر اقدام کند. البته به این نکته هم باید اشاره کرد که سلامت مسافران پیش از سوار شدن به اتوبوس باید پایش شود.

به کرونامثبت‌ها بلیت نمی‌فروشند

از ۱۵ مهرماه طرح ناظران سلامت در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با هدف نظارت بیشتر بر فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک اجرا شد و آن طور که مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی اعلام کرد در جریان این طرح و در هر نوبت ۱۰ ناظر برکل پایانه‌های فرودگاه نظارت می‌کنند.

حسن جعفری مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: براساس دستورالعملی که سازمان هواپیمایی کشوری صادر کرده است پایش سلامت مسافران قبل از ورود به فرودگاه و در مرحله صدور بلیت انجام می‌شود.
او افزود: روال کار به این صورت است که کدملی فرد متقاضی در سامانه وزارت بهداشت ثبت می‌شود و درصورتی که مسافری ۲ هفته پیش از سفر تست کرونا داده و نتیجه مثبت آن ثبت شده باشد، اجازه سفر نخواهد داشت و بلیتی برای او صادر نخواهد شد.

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد ادامه داد: میزان ورودیِ مسافران به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در مقایسه با سال گذشته حدود ۶۰-۵۰ درصد کاهش داشته است.

منبع :  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو