پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارسال ماهواره ارتباطی ژاپن با فناوری ارتباطات لیزری به مدار زمین

تاریخ خبر: // کد خبر: 351497 // // //


ارسال ماهواره ارتباطی ژاپن با فناوری ارتباطات لیزری به مدار زمین

ژاپن ماهواره ارتباطی همراه سیستم لیزری به مدار زمین فرستاد که سرعت انتقال اطلاعات آن ۷ بار بیشتر از استانداردهای فعلی است.


ارسال ماهواره ارتباطی ژاپن با فناوری ارتباطات لیزری به مدار زمین

روز گذشته یک ماهواره ژاپنی همراه یک سیستم ارتباطی لیزری برای ماموریتی ۱۰ ساله به مدار زمین ارسال شد تا اطلاعات مربوط به مشاهدات غیرنظامی و نظامی از زمین را با سرعت بالا منتقل کند.

ماهواره مخابراتی مذکور همراه یک موشک H-IIA از مقر فضایی «تانگشیما» در جنوب ژاپن به مدار زمین ارسال شد. شرکت میتسوبیشی هوی اینداستریز، سازنده موشک در توئیتر اعلام کرد ماهواره از قسمت بالایی موشک جدا شده و در مسیر ماموریت خود قرار گرفته است. در بیانیه این شرکت آمده: موشک طبق برنامه ریزی ها پرواز کرد.

البته سازمان فضایی ژاپن این ماموریت را به طور زنده پخش نکرد که دلیل احتمالی آن ماهیت حساس فناوری لیزری است. همچنین هیچ اطلاعاتی درباره مسیر و موقعیت دقیق ماهواره در مدار زمین منتشر نشده است.

محموله این ماهواره یک سیستم ارتباطی مبتنی بر لیزر (LUCAS) است که با ماهواره هایی در ارتفاع پایین تر ارتباط برقرار می کند.

این سیستم ارتباطی در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتر خط استوا دور زمین مدار می زند و با استفاده از اشعه لیزری مادون قرمز با ماهواره هایی که در ارتفاع پایین تر قرار دارند، ارتباط برقرار می کند. همچنین LUCAS اطلاعات را با سرعت ۱.۸ گیگابایت برثانیه ارسال می کند که ۷ بار سریع تر از استانداردهای  فعلی ارسال اطلاعات از طریق امواج رادیویی است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو