پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موافقت ریاض با عبور هواپیماهای تجاری اسرائیل ازحریم هوایی خود

تاریخ خبر: // کد خبر: 351555 // // //


موافقت ریاض با عبور هواپیماهای تجاری اسرائیل ازحریم هوایی خود

رسانه های عبری زبان از موافقت دولت عربستان سعودی با عبور هواپیماهای مسافربری رژیم صهیونیستی از حریم هوایی این کشور خبر دادند.


موافقت ریاض با عبور هواپیماهای تجاری اسرائیل ازحریم هوایی خود

در پی امضای توافقنامه عادی سازی روابط با اسرائیل از سوی امارات متحده عربی و بحرین، پروازهای تجاری میان ابوظبی و تل آویو به زودی برقرار می شود.

در این میان، دولت عربستان سعودی روز دوشنبه به هواپیماهای مسافربری رژیم صهیونیستی مجوز عبور از حریم هوایی خود در مسیر پرواز به امارات متحده عربی را صادر کرد.

تاکنون، هواپیماهای مسافربری اسرائیلی مجوز دائمی برای انجام پروازهای مستقیم بر فراز عربستان سعودی را در اختیار نداشتند و همین امر باعث تشدید رقابت های خطوط هوایی اسرائیل با شرکت های هواپیمایی می شد که از این مجوز بهره مند بودند.

از این رو اوایل روز دوشنبه مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی خواستار کمک ایالات متحده برای دریافت مجوز عبور از حریم هوایی عربستان از مقامات ریاض شدند.

رژیم صهیونیستی تاکنون از اظهارنظر در این باره خودداری کرده، اما یک مقام آگاه به این موضوع به رسانه عبری زبان «یانت» گفت که این مجوز پس از دیدار «جرد کوشنر» مشاور ارشد کاخ سفید و «آوی برکوویتز» دستیار رئیس جمهور و نماینده ویژه در گفتگوهای بین المللی از عربستان سعودی، اعطا شده است.

اکنون با موافقت عربستان سعودی، هواپیماهای مسافربری رژیم صهیونیستی نخستین پرواز تجاری اسرائیل به مقصد دبی را که برای روز سه شنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت فلسطین اشغالی برنامه ریزی شده است، آغاز خواهد کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو