پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعویق و لغو برخی پروازهای فرودگاه مهرآباد در پی بدی آب و هوای فرودگاه مقصد

تاریخ خبر: // کد خبر: 351571 // // // // //


تعویق و لغو برخی پروازهای فرودگاه مهرآباد در پی بدی آب و هوای فرودگاه مقصد

از صبح امروز پرواز چندین شرکت هواپیمایی از مبدا تهران به مقصد شهرهایی چون بجنورد، دزفول ،یزد، اهواز و خرم آباد باطل شده است که علت آن بدی آب و هوای مقصد اعلام شده است.


تعویق و لغو برخی پروازهای فرودگاه مهرآباد در پی بدی آب و هوای فرودگاه مقصد

از صبح امروز پرواز چندین شرکت هواپیمایی از مبدا تهران به مقصد شهرهایی چون بجنورد، دزفول ،یزد، اهواز و خرم آباد باطل شده است که علت آن بدی آب و هوای مقصد اعلام شده است. جزئیات پروازها به شرح زیر می باشد.

برای مثال پرواز۵۶۲۷ هواپیمایی آتا تهران به مقصد اهواز با زمان برنامه ای ۸ و ۳۰ دقیقه بدلیل بدی هوای مقصد باطل شد، همچنین امروز صبح پرواز شماره ۲۹۲ هواپیمایی ایران ایر به مقصد یزد با زمان برنامه ای۷ و پنج دقیقه به دلیل بدی آب و هوا باطل شد.

 

پرواز مسیر تهران به بجنورد؛

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد اظهار داشت: پرواز امروز بجنورد به علت کاهش دید خلبان قادر به نشستن در این فرودگاه نبود که از آسمان بجنورد به گرگان تغییر مسیر داد تا در فرودگاه مرکز استان گلستان بنشیند، اما شرایط آب و هوایی آن خطه نیز اجازه فرود را به این پرواز نداد.

محمدابراهیم قدمگاهی افزود: برنامه فرود این هواپیما در بجنورد ساعت ۷ و ۵۵ دقیقه بود که این شرکت به امید بهبود شرایط آب و هوایی بجنورد، این پرواز را با تاخیر انجام داد، اما در نهایت مسافران این پرواز دوباره به تهران بازگشتند.

وی اظهار داشت: در صورتی که در ساعات آینده وضعیت آب و هوایی بجنورد برای فرود پروازها مساعد شود این پرواز مجددا به مقصد بجنورد انجام خواهد شد.

ماهان و شرکت های آسمان و ایران ایر در اسفند ۹۸ و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش استقبال از سفر، شمار زیادی از برنامه های پروازی خود را لغو کرده بودند اما در فصول پاییز و زمستان نیز بخش زیادی از برنامه های پروازی این فرودگاه به علت شرایط نامناسب آب و هوایی لغو می شود.

پرواز مسیر تهران – دزفول :

مدیر روابط عمومی فرودگاه دزفول گفت: پرواز صبح امروز شرکت هواپیمایی ایران ایر به شماره ۳۴۱۵ که از تهران عازم فرودگاه دزفول بود پس از طی مسافتی به علت مه غلیظ صبحگاهی و نامناسب بودن شرایط جوی به تهران بازگشت.
محمد بخشی افزود: مسافران این پرواز ۳۴ نفر بودند که به فرودگاه تهران بازگردانده شدند.
وی گفت: با لغو این سفر، پرواز برگشت از دزفول به سمت تهران با شماره پروازی ۳۴۱۴ نیز که قرار بود ساعت ۸:۲۵ دقیقه امروز انجام شود لغو شد.۲۳ پرواز در هفته از طریق فرودگاه دزفول انجام می شود.

مه غلیظ از نخستین ساعات بامداد روز سه شنبه شمال استان خوزستان را فرا گرفته است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی از اوایل فردا چهارشنبه تا عصر پنجشنبه اغلب نقاط خوزستان از جمله شمال این استان شاهد بارندگی است.در این مدت بارش نقطه ای تگرگ و برف در ارتفاعات نیز پیش بینی شده است.

پرواز صبح تهران- خرم‌آباد:

علی کاملی یازدهم آذر ماه، اظهار کرد: بنا بر اعلام شرکت هواپیمایی ماهان، پرواز شماره ۱۰۰۸/۱۰۰۷ این شرکت در مسیر تهران- خرم‌آباد- تهران امروز به علت شرایط نامساعد جوی(دید کم) باطل شد.وی ادامه داد: پرواز عصر شرکت هواپیمایی ایران ایر در این مسیر طبق برنامه برقرار می‌شود.

کاملی تاکید کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی، مسافران برای اطمینان بیشتر می‌توانند قبل از عزیمت به فرودگاه با شماره ۱۹۹ و یا تلفن مستقیم ۲- ۳۳۴۳۹۹۰۱ تماس بگیرند و از وضعیت پروازهای این فرودگاه اطلاع یابند.

*****

در همین راستا فرودگاه مهرآباد در اطلاعیه‌ پروازی جدید خود اعلام کرد: به اطلاع مسافرین فرودگاه بین المللی مهرآباد می رساند با توجه به بارش شدید پاییزی در پایتخت، پروازهای مهرآباد به شرط مساعد بودن شرایط جوی فرودگاه‌های مقصد به موقع و در زمان برنامه ریزی شده از قبل انجام می شود.

با توجه به شرایط جوی حاکم بر بعضی از مناطق کشور و احتمال تغییر ساعت یا تاخیر در برخی پروازها بدلیل شرایط نامناسب جوی، از مسافران هوایی درخواست شده است تا پیش از عزیمت به فرودگاه حتما با اطلاعات پرواز به شماره ۱۹۹ یا ۰۲۱۶۱۰۲۱ یا ۰۲۱۴۴۶۶۵۵۱۹ ویا شماره ۰۲۱۴۴۶۶۵۵۲۴ در تهران تماس بگیرند و از وضعیت پروازها اطلاع کسب کنند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا (لینک1) ؛ (لینک2) ؛ (لینک3) / خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو