پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از پهپادها برای آزمایش‌های پیشرفته سیستم لیزری جنگی

تاریخ خبر: // کد خبر: 351619 // // //


استفاده از پهپادها برای آزمایش‌های پیشرفته سیستم لیزری جنگی

محققان مرکز “جنگ سطحی نیروی دریایی” یک سیستم لیزری جنگی را که برای ساقط کردن پهپادها و قایق‌های جنگی و موشک‌های کروز استفاده می‌شود، آزمایش کردند.


استفاده از پهپادها برای آزمایش‌های پیشرفته سیستم لیزری جنگی

محققان مرکز “جنگ سطحی نیروی دریایی” در بیانیه مطبوعاتی فرماندهی سیستم‌های دریایی نیروی دریایی آزمایشاتی را برای پیشبرد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین یا همان پهپادها برای ارزیابی سلاح‌های لیزری جدید تعبیه شده در کشتی‌های جنگی انجام داده‌اند.

چندین سیستم جدید لیزری جنگی در کشتی‌ها در حال توسعه هستند که هدف آنها این است که شناورهای دریایی را قادر به ساقط کردن یا فرود آوردن پهپادها، از کار انداختن کشتی‌های سبک، موشک‌های کروز و هواپیماهای سبک کنند.

هزینه نسبتاً کم این سیستم‌های لیزری موجب خواهد شد که این سیستم‌ها احتمالاً جایگزین بسیاری از سیستم‌های توپخانه‌ای و موشکی سنتی شوند.

محققان مرکز “جنگ سطحی نیروی دریایی” در این آزمایش، یک کوادکوپتر را بلند کردند و در کنار کشتی پرواز دادند و با موفقیت توسط سیستم لیزری فرود آوردند. آنها با استفاده از این کوادکوپتر، چندین مانور مستقل را با استفاده از یک نرم افزار ویژه طراحی شده برای پهپادهای خودران انجام دادند.

این کوادکوپتر ۲۵ کیلویی برای کمک به آزمایش سلاح‌های لیزری طراحی شده و توسط شرکت “Planck Aerosystems ” مستقر در سن‌دیه‌گو کالیفرنیا ساخته شده است. این پهپاد در حالی که تا سرعت ۱۰ گره پرواز می‌کند، می‌تواند همگام با کشتی حرکت کند.

“ایان ویلسون” محقق این پروژه گفت: این پهپاد سرعت بسیار خوبی داشت و کار خود را به خوبی انجام داد. ما قبل از فرود آن وزش باد داشتیم، اما توانستیم آن را تثبیت کنیم و فرود بیاوریم که سخت‌ترین قسمت کار بود.

در آینده آزمایشات بیشتری انجام خواهد شد و از یک سیستم کاملاً دیجیتال برای ارزیابی چندین پارامتر لیزر رزمی از جمله دقت هدف قرار دادن و قدرت استفاده خواهد شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو