پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمریکا ماسک نمی‌دهد ولی هواپیما می‌دهد!

تاریخ خبر: // کد خبر: 351692 // // // //


آمریکا ماسک نمی‌دهد ولی هواپیما می‌دهد!

برخی تلاش دارند خبر از رونق نان و آب مردم، با آمدن فردی جدید در کاخ سفید بدهند. باید ذات حاکمان آمریکا را شناخت و البته از فرصت‌ها استفاده کرد. آنها در همه‌گیری کرونا، مانع ارسال یک ماسک ساده به ایران شدند. اما ایران با اتکاء به داخل اکنون ماسک و تجهیزات لازم را صادر هم می‌کند.


آمریکا ماسک نمی‌دهد ولی هواپیما می‌دهد!

احمد نقیب‌زاده، فعال اصلاح‌طلب و از حامیان رئیس‌جمهور روحانی در بخشی از یک مصاحبه با ابراز خوش‌بینی نسبت به پیروزی “جو بایدن” آمریکایی گفته است:

“بازگشت به برجام چندماهی طول خواهد کشید. با این وجود برداشته شدن تحریم‌ها ممکن است در کوتاه‌مدت رخ بدهد. از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که در کوتاه‌مدت فروش نفت ایران از سر گرفته شود و ایران بتواند نفت خود را مانند گذشته به بازارهای جهانی عرضه کند. حتی ممکن است شرایطی مهیا شود که ایران بتواند هواپیماهای مورد نیاز خود را خریداری کند. من فکر می‌کنم این اتفاقات ممکن است در دولت آقای روحانی رخ بدهد و به دولت بعدی کشیده نشود! “

*این خوش‌بینی ابراز شده از جانب آقای نقیب‌زاده اولا مبنای استدلالی ندارد چون “تحریم” تنها اسلحه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است و عقلانی نیست که دشمن اسلحه خود را بر زمین بگذارد!

ثانیا آقای نقیب‌زاده و دوستان اصلاح‌طلب ایشان در سال‌های ۹۲ و ۹۶ با همین وعده‌های سر خرمن بود که آقای روحانی را دامن رأی مردم گذاشتند و اکنون مکلّف به عذرخواهی از مردم و نظام اسلامی هستند نه اینکه دوباره بر منابر نشسته و همان وعده‌های تو خالی را تکرار کنند تا ناکارآمدی و گرانی که دامن مردم را گرفته، ادامه پیدا کند.

ثالثا مشخص نیست چرا نقیب‌زاده و دوستان او از تجربه “شکلات‌های برجامی” و تنها هواپیمایی که در دوران اوباما به ایران وارد شد تا دولت ایران به کرنش‌های ذلیلانه بیشتری تشویق شود؛ درس نمی‌گیرند!؟

و رابعا اظهارات نقیب‌زاده در مقابل این قیاس عقلانی قرار دارد که آمریکایی که در ایام کرونا حتی از وارد شدن اقلام ضد کرونایی مثل “ماسک” هم به ایران اسلامی جلوگیری می‌کرد اکنون چگونه باید از او انتظار برداشتن “تحریم‌های اصلی” و تقدیم هواپیما را داشت!؟

گفتنیست، حسین امیرعبداللهیان، دستیار رئیس مجلس یازدهم به تازگی در یک توییت نوشته است:

“برخی تلاش دارند خبر از رونق نان و آب مردم، با آمدن فردی جدید در کاخ سفید بدهند. باید ذات حاکمان آمریکا را شناخت و البته از فرصت‌ها استفاده کرد. آنها در همه‌گیری کرونا، مانع ارسال یک ماسک ساده به ایران شدند. اما ایران با اتکاء به داخل اکنون ماسک و تجهیزات لازم را صادر هم می‌کند. “

منبع :  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو