پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرود اضطراری پرواز تهران-کرمان ماهان ایر در اصفهان به علت نقص فنی

تاریخ خبر: // کد خبر: 351856 // // // //


فرود اضطراری پرواز تهران-کرمان ماهان ایر در اصفهان به علت نقص فنی

پرواز هواپیمایی ماهان مسیر تهران به کرمان بامداد امروز به علت نقص فنی در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشست.


فرود اضطراری پرواز تهران-کرمان ماهان ایر در اصفهان به علت نقص فنی

حسن امجدی مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان گفت: پرواز شماره ١٠۵٣ هواپیمایی ماهان مسیر تهران به کرمان به علت نقص فنی در ساعت یک بامداد چهارشنبه در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشست.

محمدحسین عمادی افزود: این پرواز ساعت یک بامداد فرودگاه تهران را به مقصد فرودگاه کرمان ترک کرده بود که به دلیل نقص فنی در فرودگاه اصفهان فرود آمد.وی خاطرنشان کرد: این هواپیما هنگام فرود با مشکل خاصی مواجه نشد و همه مسافران در صحت و سلامت کامل پیاده شدند.

مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ادامه داد: مسافران این پرواز ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه پس از سه ساعت و ۳۰ دقیقه، بامداد امروز با هواپیمای جایگزین عازم مقصد شدند.

وی اضافه کرد: فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان یک فرودگاه احتیاطی به شمار می‌رود و چنانچه به دلیل مشکلات فنی، خلبان صلاح ببیند می‌تواند با کسب اجازه در این فرودگاه فرود آید.

عمادی بیان کرد: فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه کمکی اول یا دوم بیش از ۹۰ درصد پروازهای داخلی کشور و کمکی اول همه پروازهای استان تهران است و بعنوان فرودگاه کمکی همه پروازهای داخلی و خارجی استان تهران محسوب می شود.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهرهای نجف و بغداد عراق، کویت، دُبی امارات عربی متحده، استانبول ترکیه ، تفلیس گرجستان و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.
همچنین علاوه بر شرکت های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جا به جایی مسافر با این فرودگاه همکاری دارند.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

این فرودگاه برای بیشتر پروازهای عبوری از فضای کشور نقش فرودگاه احتیاطی فرود اضطراری را دارد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا / خبرگزاری ایرنا 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو