پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بودجه ۱۴۰۰۰ میلیاردی برای وزارت راه و متولیان حمل‌ونقل

تاریخ خبر: // کد خبر: 351861 // // //


بودجه ۱۴۰۰۰ میلیاردی برای وزارت راه و متولیان حمل‌ونقل

بر اساس لایحه بودجه سال آینده، وزارت راه‌و شهرسازی و دیگر دستگاه‌های تابعه در حوزه حمل‌ونقل حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بودجه دارند.


بودجه ۱۴۰۰۰ میلیاردی برای وزارت راه و متولیان حمل‌ونقل

بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۰ که امروز به مجلس ارائه شد، وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های تابعه حوزه حمل و نقل بودجه‌ای بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان در سال آینده خواهند داشت که بیشترین سهم را در این میان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور دارد که مبلغی حدود ۷۸۰۰ میلیارد تومان است و پس از آن سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بودجه‌ای بالغ بر دو هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین شرکت راه‌آهن بودجه‌ای حدود دو هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان برایش پیش‌بینی شده و پس از آن ستاد مرکزی وزارت راه با بیش از هزار و ۴۳۳  میلیارد تومان در رتبه چهارم است.

نکته جالب توجه اینکه همه زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی بودجه پیشنهادی‌شان افزایش پیدا کرده که در این میان می توان به رشد ۳۶.۵۵ درصدی بودجه پیشنهادی ستاد مرکزی وزارت راه اشاره کرد که بیشترین میزان افزایش را تجربه کرده است اما تنها دستگاهی که با کاهش بودجه نسبت به امسال مواجه شده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است که بودجه پیشنهادی سال آینده اش نسبت به امسال ۱۶.۶۷ درصد کاهش یافته است.

سازمان هواپیمایی کشوری نیز بودجه‌ای معادل ۱۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برایش پیش‌بینی شده اما در جداول ارائه شده امروز به مجلس خبری از اعداد و ارقام تخصیص یافته به این سازمان در سال گذشته نیست که بتوان آن را مقایسه کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو