پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بلاتکلیفی پروژه فرودگاه چابهار دو ماهه شد / آیا منطقه آزاد چابهار مقصر است؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 351896 // // //


بلاتکلیفی پروژه فرودگاه چابهار دو ماهه شد / آیا منطقه آزاد چابهار مقصر است؟

تعطیلی کارگاه پروژه و بلاتکلیفی فرودگاه چابهار درحالی وارد دومین ماه خود می‌شود که منطقه آزاد به خاطر تعهد قبلی به نیروی هوایی احتمالا مقصر است و تاکنون ترجیح داده در این مورد سکوت کند.


بلاتکلیفی پروژه فرودگاه چابهار دو ماهه شد / آیا منطقه آزاد چابهار مقصر است؟

تقریبا دو ماه است پروژه استراتژیک شهر فرودگاهی چابهار تعطیل شده است؛ در این مدت مواضع بسیاری از همه طرف‌ها بیرون آمده و تنها مرجعی که ترجیح علی‌رغم پرسش‌ها سکوت کند، مرجع اصلی دعوا یعنی منطقه آزاد چابهار است.

ساخت فرودگاه چابهار با مخالفت نیروی هوایی منطقه رو به رو شد و فرمانده این نیرو در منطقه در پی درخواست خبرنگاران آن‌ها را به یک نشست خبری شفاف دعوت کرد و دلایل مخالفت خود را تشریح کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان و معین‌الدین سعیدی نماینده مردم جنوب بلوچستان هم در گفت‌وگوهایی با خبرنگاران دلایل موافقت خود را با ساخت فرودگاه جدید و استراتژیک بودن آن را اعلام کردند. علاوه بر آن محمد باقر قالیباف رئیس مجلس هم ساخت فرودگاه را در اولویت دانست.

خارج آنکه که کدام طرف درست می‌گوید، اما تنها مرجعی که تصمیم گرفته تاکنون سکوت و تنها به ارائه یک جوابیه بسنده کرده است، طرف اصلی دعوا یعنی منطقه آزاد چابهار است که فرودگاه جدید با کارفرمایی و منابع این منطقه ساخته می‌شود؛ دلیل این عدم گفت‌وگوی شفاف و رو در رو با خبرنگاران را احتمالا باید در این صحبت‌های طرف دیگر دعوا یعنی فرمانده نیروی هوایی منطقه جستجو کرد.

امیر سرتیپ خلبان حیدری در نشست خبری خود گفت منطقه آزاد یک تعهد حقوقی ایجاد کرده و آن این است که در سال 97 طی قراردادی متعهد شده ترمینال مسافری را در فروگاه فعلی کنارک بسازد اما در حال حاضر شانه خالی کرده است؛ به نظر می‌رسد اصلی‌ترین دلیل عدم برگزاری نشست خبری و شفاف‌سازی پروژه همین تعهدی باشد که منطقه آزاد را زیر فشار قرار داده است.

هم‌چنین به تازگی سازمان هواپیمایی کشوری هم بیانیه‌ای صادر کرده و در آن گفته که فرودگاه جدید مجوزی از سوی این سازمان ندارند؛ خبرنگاران رسانه‌ها چند مرحله از منطقه آزاد چابهار درخواست داشته‌اند نشست خبری و گفت‌وگوی رو در رو با خبرنگار ترتیب دهد اما این مجموعه تاکنون خبرنگاران را به صبر فراخوانده در حالی که هفته‌هاست وضعیت ساخت و یا توقف پروژه احداث شهر فرودگاهی چابهار بلاتکلیف است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو