پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بررسی نکات مهم برای آغاز سفر هوایی سالم در بحران کرونا +قوانین ایرلاین ها و فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 351900 // // //


بررسی نکات مهم برای آغاز سفر هوایی سالم در بحران کرونا +قوانین ایرلاین ها و فرودگاه ها

تفاوتی بین اینکه می خواهید با پروازهای داخلی یا خارجی؛سفر کنید,نیست؛زیرا در هر دو صورت باید پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری، نظافت هواپیما و زمان پرواز را در نظر داشته باشید؛ در واقع چیزی که اهمیت دارد این است که باید به شرایط بیماری و میزان شیوع ویروس در کشور یا شهر مقصد همچنین به میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط ایرلاینی که با آن سفر می کنید توجه داشته باشید .


بررسی نکات مهم برای آغاز سفر هوایی سالم در بحران کرونا +قوانین ایرلاین ها و فرودگاه ها

هر ایرلاین روش‌های خاص خود را برای تمیزکردن هواپیماها به‌کار می‌برد. اکثر ایرلاین‌ها بین هر پرواز, هواپیماها را ضدعفونی می‌کنند.

فبغا

تفاوتی بین اینکه می خواهید با پروازهای داخلی یا خارجی؛سفر کنید,نیست؛زیرا  در هر دو صورت باید پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری، نظافت هواپیما و زمان پرواز را در نظر داشته باشید. در واقع چیزی که اهمیت دارد این است که باید به شرایط بیماری و میزان شیوع ویروس در کشور یا شهر مقصد توجه کنید.

باید خیلی مراقب باشید و امکانات بهداشتی و سلامت مقصد را بررسی کنید واینکه، حتما به محدودیت‌های سفر و قوانین قرنطینه در مقصد توجه داشته باشید.

ایرلاین‌هایی مانند یونایتد (United)، جِت‌بلو (JetBlue)، هاوایین (Hawaiian)، دلتا (Delta) و ساوت‌وست (Saouthwest)  در طول شب یا بین پروازها، تمام هواپیما‌ها را با اسپری‌های ضد میکروبی الکترواستاتیک ضدعفونی می‌کنند.معمولا سرویس‌های بهداشتی و سطوحی که بیشتر در معرض تماس مسافران هستند با دقت بالاتری ضدعفونی می‌شوند.

ایرلاین‌های دیگری هم  هستند که دستمال‌ الکلی و ژل‌های ضدعفونی‌کننده به مسافران می‌دهند. البته بهتر است که شما حتما لوازم ضدعفونی‌کننده همراه خود داشته باشید.

در پروازهای خارجی و طولانی مدت,بیشتر مسافران از سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌کنند و در موارد بیشتری ماسک‌های خود را بر می‌دارند.بنابراین اگر فردی دارای  ویروس باشد به‌ راحتی می‌تواند ویروس را به مسافران دیگر انتقال دهد.پس اگر مجبور به سفر هوایی طولانی شدید,بهتر است تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.

 هیچ‌ وقت نمی‌توان گفت یک پرواز ۱۰۰ درصد ایمن است زیرا حذف عوامل خطرزا تقریبا غیرممکن است.

ایرلاین‌ هایی مانند: جت ‌بلو استفاده از ماسک را در قسمت چک‌این (Check In)  و هنگام سوار شدن به هواپیما اجباری کرده است. اما در برخی دیگر از ایرلاین‌ها استفاده از ماسک تنها در داخل هواپیما اجباری است.

هواپیمایی ایرلاین آمریکن از تاریخ ۱ جولای، محدودیت‌های مربوط به ظرفیت هواپیما را از میان برداشت. این ایرلاین اکنون تعداد مسافران را به ۸۵ درصد افزایش داده است.

یونایتد ایرلاین هم یکی دیگر از ایرلاین‌هایی است که بدون محدودیت مسافر می‌پذیرد و همینطور ایرلاین ترکیش,برای راحتی مسافران خود,آزمایش تست کرونا را لغو کرده است.

قغل

بهتر است برای پروازهای خارجی ایرلاین‌هایی را انتخاب کنید که صندلی‌های میانی را خالی می‌گذارند تا فاصله‌گذاری اجتماعی حفظ شود.بسیاری از ایرلاین‌ها خدمات غذا و نوشیدنی و هرگونه سرویس غیرضروری را که ممکن است خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد به‌ طور موقت حذف کرده‌اند. همچنین از مسافران درخواست می‌شود در راهروها نایستند.

قوانینی که تقریبا در تمامی ایرلاین‌ها یکی می‌باشد:

1.    استفاده از ماسک از لحظه ورود به فرودگاه تا خروج از فرودگاه مقصد.

2.    استفاده از ماسک در طول پرواز نیز ضروری می‌باشد.

3.    همراه داشتن محلول یا مایع ضدعفونی کننده

4.    همراه داشتن تنها یک ساک دستی غیر چرخی

5.    در برخی از ایرلاین‌ها به طور کلی همراه داشتن بار دستی ممنوع می‌باشد.

6.    داشتن تست منفی کرونا، این تست تنها 72 الی 96 ساعت اعتبار دارد که در هر ایرلاینی متفاوت است.

قوانین فرودگاه های داخلی:

مدیرکل حقوقی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد که مسافران قبل از خرید بلیط, باید فرم مربوط به  کرونا را پُر کنند .اگر تب، سرفه، تنگی نفس، از دست دادن حس بویایی یا چشایی و یا اختلالات گوارشی دارند، به فرودگاه نروند.

وی با بیان اینکه ورود  اشخاصی که مسافر نیستند به فرودگاه‌ها ممنوع می‌شود، گفت : لازمه پذیرش مسافران و بازرسی آنها طولانی ‌تر شده است و لازم است که مسافران برای نداشتن استرس بابت جا ماندن از پرواز، زودتر از زمان‌های اعلام شده به فرودگاه مراجعه کنند.

مدیر سازمان هواپیمایی افزود: مسافران باید تا جایی که امکان دارد، کارت پرواز را به صورت الکترونیکی و آنلاین دریافت کنند.

از این به بعد در صف بازرسی ورود به فرودگاه، کارت پرواز، بلیط و کارت شناسایی از اشخاصی که وارد فرودگاه می شوند درخواست می‌شود؛

چنانچه در هنگام بازرسی، دمای بدن مسافران از سقف مجاز بالاتر بود، اجازه ورود به فرودگاه را نخواهند داشت یا از سوار شدن آنها به هواپیما جلوگیری می‌شود.

آقای شرفی درباره پروتکل‌های جدید داخل پرواز نیز گفت: مسافران در هنگام پرواز اگر احساس بیماری کردند، باید سریعاً به مهمانداران اطلاع دهند؛ همچنین جابه جایی داخل هواپیما و نیز تراکم مسافران در راهروی هواپیما هنگام پیاده شدن، باید به حداقل برسد.

این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه مقصد نیز تأکید کرد:

 مسافران از این پس با رعایت فاصله ‌گذاری بیشتر اجتماعی، بار را تحویل می‌گیرند؛ و  اینکه باید پرسشنامه آنلاین ارزیابی بهداشتی مسافر پُر شود.

با رعایت پروتکلهای بهداشتی و قوانین فرودگاهها,سفری ایمن و راحت داشته باشید.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو