پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تدوین طرح جامع آموزش گردشگری در منطقه آزاد اروند

تاریخ خبر: // کد خبر: 351944 // // //


تدوین طرح جامع آموزش گردشگری در منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از تدوین برنامه جامع آموزش گردشگری برای جامعه و ارائه دهندگان خدمات مورد نیاز گردشگران، خبر داد.


تدوین طرح جامع آموزش گردشگری در منطقه آزاد اروند

قدرت اله طمیمیان ، با اشاره بر ضرورت بالا بردن سطح آگاهی های تخصصی مردم و دست اندرکاران حوزه گردشگری، اظهار کرد: مرحله ی نخست این طرح در حال تدوین نیز آماده شده است.

وی گفت: به طور حتم ارائه آموزش های تخصصی و توسعه و تربیت نیروی انسانی به عنوان سرمایه های اجتماعی سبب رشد و توسعه گردشگری می شود که تدوین طرح جامع آموزش گردشگری اقدامی بسیار مهم در همین رابطه است.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار گردشگری بر توسعه اقتصادی، افزود: در طرح مذکور گروههای هدف و میزان و دوره های مورد نیاز برای آموزش آنان مشخص شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: در گام نخست این آموزش ها ارائه دهندگان خدمات مورد نیاز گردشگران همچون اصناف، ناوگان تاکسی رانی، کارکنان هتل ها، فرودگاه ها و غیره مد نظر هستند و در مرحله بعد، این آموزشها در قالب تهیه کلیپ ها و محتوای آموزشی و ارائه آنها در مدارس به انجام می رسد که در این باره نیز با ادارات آموزش و پرورش شهرهای آبادان و خرمشهر گفتگو کرده ایم .

طمیمیان یادآور شد: در گام سوم این آموزش ها، به تعداد آموزشگاه های  گردشگری و رشته های مورد نیاز در دانشگاه ها افزوده می شود.

وی گفت: به منظور اجرای مناسب و درست طرح جامع آموزش گردشگری مدیران و کار شناسان دولتی به ویژه دست اندرکاران حوزه گردشگری بایستی در این دوره ها شرکت کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرآنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو