پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خسارت 50 درصدی کرونا به ایرلاین های فعال در ایلام

تاریخ خبر: // کد خبر: 352010 // // // // // //


خسارت 50 درصدی کرونا به ایرلاین های فعال در ایلام

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: محدودیت های کرونا به شرکت های هواپیمایی و فرآیند پرواز این فرودگاه به طور میانگین ۵۰ درصد خسارت وارد کرده است.


خسارت 50 درصدی کرونا به ایرلاین های فعال در ایلام

جواد یگانه اظهار داشت: میزان خسارت وارده بر اساس ظرفیت هواپیماها و پذیرش مسافر از سوی شرکت های هواپیمایی متفاوت است اما کرونا به همه شرکت های هواپیمایی فعال در استان به علت کاهش مسافر خسارت وارد کرد.

وی افزود: از مهرماه تاکنون برای حفظ سلامت مسافران و خدمه هواپیماها، ظرفیت پذیرش مسافران از ۱۰۰ درصد به ۶۰ درصد کاهش یافت تا فاصله گذاری اجتماعی بین مسافران داخل هواپیماها رعایت شود.

یگانه توضیح داد: از مهرماه تاکنون صندلی های سه نفره به ۲ مسافر (صندلی وسط خالی) و صندلی های ۲ نفره به یک مسافر اختصاص یافته است تا در بین سرنشینان هواپیما فاصله گذاری ایجاد شود.

وی یادآور شد: همچنین علاوه بر اقدامات معمول گذشته شامل ضدعفونی محوطه و سالن انتظار فرودگاه و نیز داخل هواپیما با محلول های ضدعفونی کننده و گندزدا، اقدامات جدید دیگری به برنامه های فرودگاه شهدای ایلام برای کنترل کرونا اضافه شده است.

وی گفت: در کنار گیت های ورودی دستگاه تب سنجی دیجیتال نصب شده است تا از خروج و سفر مسافرانی که دمای پیشانی آنها بیش از ۳۶ درجه باشد جلوگیری شود.

یگانه اظهار داشت: باتوجه به اعمال محدودیت های تردد، یک سیستم آن لاین بین فرودگاه و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی برقرار شده است که بر اساس کدملی مسافران، کسانی که تست کرونای آنها مثبت است و دروان نقاهت و بهبودی کاملشان تمام نشده است شناسایی و از ادامه سفر آنها جلوگیری می شود.

وی همچین اظهار داشت: اقدام بعدی فرودگاه این است که برخی مسافران تست مثبت برای مسافرت هنگام ثبت نام و رزرو بلیط پرواز از کدملی بستکان نزدیک خود استفاده می کنند که در فرودگاه با استفاده از تشخیص هویت و نیز ارائه کارت ملی خود فرد از پرواز این افراد ممانعت به عمل می آید.

در حال حاضر از شنبه تا چهارشنبه روزانه چهار پروزار و روزهای پنجشنبه و جمعه نیز هرکدام ۲ پرواز در مسیرهای ایلام – تهران و ایلام – مشهد و برعکس صورت می گیرد.

ایران ایر، آسمان، ماهان و زاگرس شرکت های هواپیمایی فعال در استان ایلام هستند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو