پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ساخت پروژه آشیانه هواپیمای فرودگاه بین‌المللی شیراز نیازمند سرمایه‌گذاری است

تاریخ خبر: // کد خبر: 352123 // // //


ساخت پروژه آشیانه هواپیمای فرودگاه بین‌المللی شیراز نیازمند سرمایه‌گذاری است

مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس گفت: ادامه ساخت پروژه آشیانه هواپیمای فرودگاه بین‌المللی شیراز و تکمیل آن نیازمند جذب سرمایه‌گذار است.


ساخت پروژه آشیانه هواپیمای فرودگاه بین‌المللی شیراز نیازمند سرمایه‌گذاری است

غلامرضا کریم آقایی  روز جمعه با بیان اینکه  این پروژه هم‌اینک به مرحله اتمام  زیر ساخت و فونداسیون رسیده  است افزود: در صورت جذب سرمایه‌گذار امکان واگذاری پروژه به شکل BOT وجود دارد.

قرارداد های بی.او.تی (B.O.T) یا ساخت، بهره برداری و انتقال (واگذاری) به قراردادهایی گفته می‌شود که در آن شرکت یا شرکت‌هایی در قبال امتیازاتی، اقدام به اجرای پروژه‌های سنگین می‌کنند و پس از بهره‌برداری مدت مشخصی از آن پروژه منتفع می‌شوند و سپس پروژه و مستحدثات را به طوری‌ که امکان فعالیت کامل داشته باشد، بلاعوض به طرف دیگر که عموما دولت یا شرکت‌های وابسته به دولت هستند انتقال می‌دهند.

وی ادامه داد: عملیات اجرای پروژه از محل اعتبارات استانی آغاز و پس از اتمام فونداسیون و خرید سازه فضایی، روند اجرایی پروژه متوقف شده است.

او اظهار داشت: این آشیانه دارای ۱۳ هزار متر مربع مساحت است و ظرفیت پارک چهار هواپیمای بدنه متوسط یا ۲ هواپیمای پهن پیکر را به طور همزمان دارد.

مدیر کل فرودگاه‌های فارس تصریح کرد: از این آشیانه می‌توان به عنوان مرکز تعمیر و نگهداری هلی‌کوپتر و هواپیما در جنوب کشور نیز استفاده کرد.

کریم‌آقایی افزود: در صورت اعلام آمادگی و همچنین جذب سرمایه‌گذار با هدف اتمام این پروژه، این امکان وجود دارد که پروژه به شکل BOT و بر اساس مدل‌های مالی از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به سرمایه‌گذار واگذار شود.

منبع :  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو