پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | علت اختلال های پیاپی در حمل و نقل جزیره کیش چیست؟+ تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 352157 // // //


علت اختلال های پیاپی در حمل و نقل جزیره کیش چیست؟+ تصاویر

تاکسی‌داران جزیره کیش بار دیگر در چند ماه اخیر و این بار مقابل مسجد جامع خاتم(ص) با دست کشیدن از ارائه خدمات عمومی، حمل و نقل این جزیره را به ویژه در حوزه مسیر کیش به فرودگاه مختل کردند.


علت اختلال های پیاپی در حمل و نقل جزیره کیش چیست؟+ تصاویر

ابوالفضل طیبی مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات سازمان منطقه آزاد کیش چندی پیش تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت اسنپ با فوریت اقدام برای مدیریت حمل و نقل در این جزیره امضا کرد و در دو مرحله فراخوان از رانندگان تاکسی برای ثبت‌نام در این سامانه دعوت کرد.

با توجه به اینکه این دعوت به عنوان یک تصمیم حاکمیتی در کیش با استقبال رانندگان همراه نشد، مسئولان شرکت عمران کیش برای حل معضل خدمات عمومی از رانندگان خودروهای شخصی برای مشارکت در حوزه حمل و نقل دعوت به همکاری کردند.

طیبی پیش‌تر گفته بود که تاکسی اینترنتی، رقیب تاکسی تلفنی نیست بلکه این دو مدل حمل و نقل عمومی مکمل یکدیگرند و می‌توانند ما را در ارائه خدمات مناسب و بهینه به شهروندان یاری کنند.

وی همچنین اظهار داشت: به دلیل موقعیت جغرافیایی و همچنین وضعیت زمانی و مکانی سفر به جزیره کیش، این اقدامات منجر به تسریع و بهتر شدن حوزه خدمات حمل و نقل عمومی خواهد شد.

اما مشکل حمل و نقل عمومی در جزیره کیش با این تصمیمات حل و فصل نشد و هراز چندگاهی، رانندگان تاکسی از ارائه خدمات به شهروندان و گردشگران خوداری می‌کنند.

اخیرا رانندگان تاکسی در کیش در اقدامی خودجوش، اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای اینترنتی و درج آدرس آن بر روی بدنه‌ خودروهای خود کرده‌اند.

در پی بروز این مشکل در جزیره، کیشوندان هم در اقدامی مردمی درخواست و اقدام به جابه‌جایی مردم، خصوصا مسافرین فرودگاه که در خیابان‌ها سرگردان شده‌اند، نمودند.

تاکسی‌داران در اعتصاب‌های پیشین خود امتیازاتی شامل افزایش دو مرحله‌ کرایه‌ها به دلیل نوسانات قیمت بنزین و ورود به سال نو و همچنین تغییر محدوده‌های منطقه‌ای را از مسئولان دریافت کردند.

به نظر می‌رسد حل مشکل تاکسی‌داران جزیره کیش و جلوگیری از سرگردانی مسافران در خیابان‌های این جزیره به یک اقدام قاطع و جدی از سوی مسئولان با هدف احقاق مطالبات مردمی نیاز دارد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو