پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازگشایی مرز‌های قرقیزستان به روی همه کشور‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 352546 // // //


بازگشایی مرز‌های قرقیزستان به روی همه کشور‌ها

پس از آنکه مرز‌های قرقیزستان ماه‌ها به دلیل شیوع کرونا بسته بود، این کشور روز شنبه از بازگشایی مرز‌های خود به روی شهروندان همه کشور‌ها خبر داد.


بازگشایی مرز‌های قرقیزستان به روی همه کشور‌ها

 پس از آنکه مرز‌های قرقیزستان ماه‌ها به دلیل شیوع کرونا بسته بود، این کشور روز شنبه از بازگشایی مرز‌های خود به روی شهروندان همه کشور‌هایی که با هواپیما وارد سه فرودگاه قرقیزستان می‌شوند خبر داد. 

وزارت امور خارجه قرقیزستان روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد از روز جمعه چهارم دسامبر «شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت می‌توانند از طریق پرواز‌های روزانه وارد جمهوری قزاقستان شوند».
تنها شرط این خواهد بود که پیش از حرکت و پس از ورود به قرقیزستان تست پی سی آر که در کمتر از ۷۲ ساعت انجام گرفته باشد ارائه شود.
مرز‌ها از آغاز شیوع کرونا در بهار بسته بود.
وزارت امور خارجه قرقیزستان اعلام کرد در چارچوب لغو محدودیت‌های ورود، ناظران انتخاباتی بین المللی می‌توانند برای انتخابات سال آینده به این کشور بیایند.
انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان در تاریخ ۱۰ ژانویه پیش بینی شده است. این در حالی است که هنوز هیچ تاریخی برای انتخابات پارلمانی تعیین نشده است.
تاکنون ۷۴ هزار و ۷۷۴ نفر در قرقیزستان مبتلا به کرونا شده اند و از این تعداد ۱۲۹۰ نفر جان باختند. کشور‌های آسیای مرکزی این تابستان هدف موج دوم شیوع کرونا قرار گرفتند.
در قرقیزستان که کشوری فقیر و کوهستانی است، مقامات خود را در برابر شیوع کرونا ناتوان دیدند. دولت اذعان کرد کمک‌های مؤسسات بین المللی امکان پرداخت حقوق کارکنان و پرداخت کسر بودجه‌ای که کرونا سبب شده است، فراهم می‌کند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو