پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اسپیس ایکس بافت قلب ، به فضا می‌برد

تاریخ خبر: // کد خبر: 352587 // // //


اسپیس ایکس بافت قلب ، به فضا می‌برد

سازمان فضایی «اسپیس ایکس» یک محموله بار را که حاوی بافت شبیه سازی شده قلب برای آزمایش های پزشکی، خوراکی برای ایام تعطیل و اولین هوابند خصوصی است امروز به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال می کند.


اسپیس ایکس بافت قلب ، به فضا می‌برد

یبه گزارش خبرگزاری یونایتدپرس،  هوابند یا قفل هوا (Airlock)یک دستگاه تنظیم فشار هوا است که امکان عبور شخص یا هر وسیله‌ای را از یک مکان به مکان دیگر که از لحاظ فشارهوا هم سطح نیستند، فراهم می کند.

در واقع در محیط‌هایی که یک سمت فشار هوا کم و سمت دیگر هوای پرفشاری در جریان است، برای ایجاد ارتباط بین این دو محیط از هوابند استفاده می‌شود و این هوابند در بین این دو قرار می‌گیرد.

مکانیزم هوابند به این شکل است که ابتدا شخص یا شی مورد نظر به داخل محفظه می‌رود که یک در آن بسته است سپس هر دو در بسته شده و هوابند فشار هوای ٢ محیط را مساوی و متعادل می‌کند تا شخص بدون هیچ مشکلی بتواند وارد محیط دوم که دارای اختلاف فشار هوا است بشود.

قرار است راکت «فالکون ۹» ساعت ۱١ و ٣٩ دقیقه صبح امروز-شنبه- به وقت شرق آمریکا از مجموعه پرتاب فضایی ۳۹A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا، به فضا پرتاب شود اما بر اساس پیش بینی نیروی فضایی آمریکا، وجود ابرهای ضخیم می توانند این پرتاب را یک روز به تأخیر بیندازد …

آزمایش قلب شامل ۱۹۲ تکه بافت مهندسی شده از سلول های خونی شش نفر – سه مرد و سه زن – است که در یک آزمایشگاه کوچک سالم نگهداری می شوند.  هدف از این آزمایش قلب، تعیین چگونگی تغییر بافت قلب در شرایط میکرو گرانش است. محققان دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا معتقند که این بافت علائمی از آتروفی یا ضعیف شدن را نشان خواهد داد.

طرح دیگر موجود در این مأموریت که SpaceX CRS-۲۱، نام دارد، شامل تحقیق در مورد میکروب هایی است که می تواند برای تجزیه مواد سنگی سیارک ها مورد استفاده قرار گیرد.

ابزاری که برای تجزیه و تحلیل سریع و دقیق خون در جاذبه کوچک آزمایش می شود و مطالعه یک بافت دیگر انسانی در مورد اثرات پرواز فضایی بر آرتروز پس از تروما و از دست دادن تراکم استخوانی از دیگر طرح هایی است که در این سفر فضایی به ایستگاه بین المللی فضایی برده می شوند.

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) همچنین با این پرواز فضایی برای تعطیلات پیش روی کریسمس، تمام خوراکی های لازم را برای جشن ارسال می کند. این آزمایشات بخشی از هدف ناسا برای سرعت بخشیدن به علم در ایستگاه فضایی است.

هم اکنون هفت فضانورد در ایستگاه بین المللی فضایی وجود دارند که بیشترین تعداد فضانوردان در عرض چند سال محسوب می شود. چهار فضانور روز ۱۶ نوامبر با اولین پرواز عملیاتی اسپیس ایکس توسط کپسول «کرو دراگون» وارد این ایستگاه فضایی در حال چرخش شدند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو