پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کمبودهای زیرساختی فرودگاه پیام عامل گرایش صادرکنندگان به حمل و نقل زمینی + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 352635 // // //


کمبودهای زیرساختی فرودگاه پیام عامل گرایش صادرکنندگان به حمل و نقل زمینی + فیلم

میرجلیلی صادرکننده نمونه محصولات کشاورزی در البرز با اشاره به نبود قرنطینه حفظ نباتات و گیاه پزشکی در فرودگاه پیام البرز، گفت: موانع موجود و همچنین طولانی شدن پروسه باعث استقبال و گرایش صادرکنندگان البرزی به سرمایه گذاری روی یخچال و حمل و نقل زمینی شده است.


کمبودهای زیرساختی فرودگاه پیام عامل گرایش صادرکنندگان به حمل و نقل زمینی + فیلم

سید احمد میرجلیلی اظهار کرد: حدود ۱۰ سال با فرودگاه پیام همکاری کردیم و با هواپیماهایی که از کشورهای دیگر بار می‌آوردند و باید خالی بر می گشتند به صورت چارتر به امارات و بحرین صادرات داشتیم.

میرجلیلی با اشاره به اینکه آن زمان کرایه ها مقرون به صرفه بود و اکنون خیلی افزایش یافته، افزود: به دلیل اینکه فرودگاه پیام در منطقه ویژه است مشکلات خاص خود را دارد.

وی اظهار کرد: قرنطینه حفظ نباتات، قرنطینه گیاه پزشکی و پنجره واحدی که در گمرک بندر شهید باهنر بندرعباس وجود دارد و در عرض ۲ یا ۳ ساعت کارها انجام می شود، هنوز در فرودگاه پیام دایر نشده و برای طی مراحل کار و نمونه برداری و دریافت جواب و دیگر کارها ۲ یا ۳ روز طول می کشد.

میرجلیلی با بیان اینکه مسئولین گمرک در سه دوره گذشته پس از استان شدن البرز، همکاری خوبی داشته و حتی اعلام آمادگی برای ارزیابی بار در محل کردند، افزود: اکنون گواهی مبداء را اتاق بازرگانی صادر می کند اما موانع و مشکلات موجود در فرودگاه باعث گرایش به سرمایه گذاری روی یخچال و حمل و نقل جاده ای شده چرا که از راه زمینی طی ۴۸ ساعت بار با هزینه کمتر و مشکلات کمتر به شارجه می رسد.

صادرکنندگان به دلیل موانع فرودگاه پیام نمی توانند از ظرفیت آن استفاده کنند

این صادر کننده البرزی ادامه داد: از طرفی ارسال بار از طریق فرودگاه همه روزه نیست در حالیکه روزانه حداقل ۱۰۰ تن بار باید جابجا شود.

میرجلیلی گفت: از دولت‌مردان تقاضا داریم که با درنظر گرفتن نیاز صادرکنندگان بخش کشاورزی به اقلام ضروری مانند، موتور یخچال، لاستیک و غیره که به طور مداوم و همیشگی مورد نیاز است و در طول سال باید تعویض شود، مجوز تهیه اقلام بدهند تا بتوانند بدون نیاز به دلال ها و استعمارگری آنها اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی با تاکید بر اینکه این‌ها موانعی است که تولید و صادرات را با مشکل و چالش مواجه می کند، گفت: با حمایت از تولید و صادرکنندگان در این بخش دست دلالان از بازار کوتاه می شود.

میرجلیلی گفت: فرودگاه پیام فرودگاه بزرگ و خوبی است و آمادگی هر کاری دارد، اما متاسفانه با این شرایط صادرکننده نمی‌تواند از ظرفیت های آن استفاده کند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از بازار


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو