پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز بهانه‌جویی سعودی‌ها برای بمباران فرودگاه صنعاء

تاریخ خبر: // کد خبر: 352689 // // //


آغاز بهانه‌جویی سعودی‌ها برای بمباران فرودگاه صنعاء

یکی از وزیران دولت مستعفی یمن که در ریاض مستقر است، حملات به فرودگاه بین‌المللی صنعاء را اینگونه توجیه کرد که از این فرودگاه برای اهداف نظامی و تروریستی استفاده می‌شود.


آغاز بهانه‌جویی سعودی‌ها برای بمباران فرودگاه صنعاء

وزیر اطلاع‌رسانی دولت مستعفی یمن (مستقر در ریاض) مدعی شد که دولت نجات ملی این کشور (مستقر در صنعاء) از فرودگاه صنعاء برای اهداف نظامی استفاده می‌کند.

او  در گفت‌وگو با سایت «سبأ» (متعلق به دولت مستعفی) جمعه‌شب با هدف مقدمه‌چینی جهت حملات جدید به فرودگاه صنعاء، مدعی شد که نیروهای انصارالله از این فرودگاه برای آموزش نظامی استفاده می‌کنند و نیروهایی از حزب الله و ایران در این فرودگاه حضور دارند.

معمر الریانی نیروهای انصارالله را که در دولت نجات ملی مشارکت دارند، متهم کرد که فرودگاه بین‌المللی صنعاء را به محلی برای انبار تسلیحات و ساخت و توسعه این تسلیحات تبدیل کرده‌اند.

فرودگاه صنعاء از ابتدای حمله ائتلاف سعودی به یمن از فعالیت افتاده و هرگونه ورود و خروج به این فرودگاه باید با موافقت این ائتلاف صورت بگیرد.

اخیراً این ائتلاف این فرودگاه در چند نوبت هدف حملات هوایی و گاهی نیز موشکی خود قرار داده است. دولت منصور هادی که مورد حمایت عربستان سعودی و ریاض‌نشین است، با طرح این ادعاها به دنبال بهانه‌تراشی به این فرودگاه و از کار انداختن آن هستند؛ چرا که این فرودگاه تنها راه ارتباطی سریع برای رسیدن خارج از یمن است و مقامات سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی هر از گاهی با اعمال فشار از آن برای گفت‌وگو با مقامات دولت نجات ملی و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه ضروری استفاده می‌کنند.

در واکنش به ادعا وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی یمن، «محمد عبد السلام»، سخنگوی انصار الله و رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی در حساب توییتری خود نوشت: «فرودگاه بین المللی صنعاء جزء تأسیسات غیرنظامی است و در سایه محاصره [یمن از سوی ائتلاف] از کار افتاده و بارها بمباران شده است. ادامه بمباران این فرودگاه دلیلی است بر شکست و ناامیدی ائتلاف متجاوز به یمن».

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو