پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیام تبریک مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و کاپیتان زنگنه به مناسبت روز جهانی هواپیمایی کشوری

تاریخ خبر: // کد خبر: 352745 // // //


پیام تبریک مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و کاپیتان زنگنه به مناسبت روز جهانی هواپیمایی کشوری

کاپیتان تورج دهقانی زنگنه، آقای سیاوش امیرمکری ، مدیرعامل منطقه ویژه پیام ،دریادار سیاری و دبیرکل خانه کارگر در پیامی جداگانه، 16آذر (7 دسامبر)، سالروز امضای کنوانسیون بین المللی هواپیمایی و روز جهانی هواپیمایی کشوری را به تمامی فعالان صنعت حمل و نقل هوایی تبریک گفتند.


پیام تبریک مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و کاپیتان زنگنه به مناسبت روز جهانی هواپیمایی کشوری

کاپیتان تورج دهقانی زنگنه، آقای سیاوش امیرمکری ، مدیرعامل منطقه ویژه پیام  ،دریادار سیاری و دبیرکل خانه کارگر در پیامی جداگانه، 16آذر (7 دسامبر)، سالروز امضای کنوانسیون بین المللی هواپیمایی و روز جهانی هواپیمایی کشوری را به تمامی فعالان صنعت حمل و نقل هوایی تبریک گفتند.

*****

پیام تبریک کاپیتان زنگنه :

سرآغازسخن، هفتاد و ششمین سالروز امضای کنوانسیون بین المللی هواپیمایی کشوری که به عنوان روز جهانی هواپیمایی کشوری نامگذاری شده است را گرامی میدارم چرا که ایران جزء اولین امضا کنندگان و اعضای این کنوانسیون به شمار می رود و یقینا پاسداشت و یادآوری این روز بر اهمیت و جایگاه صنعت هوانوردی در دنیای امروز می افزاید. امسال، امکان دیدار و تبریک حضوری به همکارانم در سازمان هواپیمایی کشوری میسر نیست چرا که صنعت هوایی در شرایط بحران ناشی از فراگیری ویروس کرونا قرار دارد. اما از این جایگاه با شما سخن می گویم و دستان یکایک شما را که با وجود تمامی مشکلات، خدمت به صنعت هوانوردی کشور را مقدس شمرده و با ایثار و همدلی، پرچم این صنعت را به اهتزاز درآورده و اقتدار و صلابت ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشیده اید، به گرمی می فشارم و قدردان دلسوزی ها و مجاهدت هایتان هستم.

سازمان هواپیمایی کشوری بعنوان نماینده دولت و نماد حاکمیت در صنعت حمل و نقل هوایی کشور، با تکیه بر بازوان توانمند متخصصان خود، راهبری و هدایت این صنعت پیچیده و عظیم را در برهه های مختلف زمانی برعهده داشته است. مقابله با تحریم های سخت و ناجوانمردانه دشمنان، حضور مقتدرانه در مجامع بین المللی و صیانت از حقوق صنعت هوایی کشور، نظارت سختگیرانه برحفظ اصول ایمنی و امنیت پروازها و در حال حاضر، با شیوع ویروس کرونا و شرایط سخت بوجود آمده برای صنعت هوانوردی دنیا و به تبع آن صنعت هوانوردی کشور، ارتباط دو سویه با سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری(ایکائو) و دفتر منطقه ای آن پیرامون کنترل تبعات ناشی از همه گیری کووید 19 و انعکاس و نظارت بر اجرای دستور العمل های ابلاغی سازمان جهانی هواپیمایی کشوری(ایکائو) و ستاد ملی مقابله با کرونا در جهت حفظ اصول بهداشتی و ایمنی در پروازها از جمله اقداماتی است که با همکاری و همیاری شبانه روزی تمامی دست اندرکاران صنعت در جهت حفظ و پویایی صنعت هوایی کشور انجام یافته است.

اکنون که سازمان هواپیمایی کشوری در راستای عمل به وظیفه اصلی خود که همانا سیاستگذاری، و برنامه ریزی فنی، اقتصادی و بازرگانی بین المللی برای حمل و نقل هوایی غیر نظامی کشور است توانسته، امکان جابجایی منظم، ایمن و اقتصادی را برای مردم عزیز کشورمان فراهم نماید لازم است از تمامی شرکتهای هواپیمایی داخلی، شرکت های هندلینگ، مراکز تعمیر ونگهداری هواپیما، موسسات آموزشی، شرکتهای دانش بنیان و تمامی دست اندرکاران سخت کوش این صنعت که با وجود مشکلات گوناگون ما را در این مسیر همیاری و همراهی می نمایند قدردانی نمایم.

همکاران گرامی، یقین دارم که مردم شریف کشورمان، تلاش و از جان گذشتگی شما را در این روزهای سخت فراموش نخواهند کرد و اقدامات شما عزیزان در حفظ و ارتقاء این صنعت چون برگی زرین بر کتاب تاریخ افتخارات کشورمان به ثبت خواهد رسید.

در این روز فرخنده برای خدمات رسانی به مردم عزیز و توسعه عزتمندانه و غرور آفرین کشورمان، عهدی دوباره می بندیم و از شما متخصصان و دلسوزان این صنعت که در مسیر توسعه صنعت قامت افراخته اید و کوشاتر از همه ادوار با تخصص، دقت، همت و حمیت، نام ایران و ایرانی را بلند آوازه ساختید می خواهم که در جهت ارتقا هرچه بیشتر صنعت حمل و نقل هوایی، با سرلوحه قرار دادن امید، وحدت و همدلی بکوشیم.

همچنین در این مجال همزمانی روز دانشجو با روز جهانی هواپیمایی کشوری را به فال نیک گرفته و به پیش قراولان آینده این صنعت که سکان هدایت و راهبری صنعت به دستان پرتوانشان سپرده خواهد شد تبریک عرض نموده و از تمامی دست اندرکاران صنعت بزرگ هوانوردی کشور به ویژه همکاران شاغل و بازنشستگان گرامی سازمان هواپیمایی کشوری که در پویش چرخ های صنعت و ارائه خدمات ایمن، سریع، منظم و مطمئن همت می گمارند، قدردانی نموده از خدواند متعال برای نظام مقدس جمهوری اسلامی سربلندی و برای صنعت حمل ونقل هوایی کشور، روزهایی روشن و پرافتخار مسالت می نمایم.

*****

پیام تبریک مدیرعامل شرکت فرودگاه ها :

سیاوش امیرمکری در این پیام خطاب به کاپیتان تورج دهقانی زنگنه آورده است: «صنعت حمل و نقل هوایی ایران اسلامی با عضویت بیش از شصت سال در سازمان جهانی هواپیمایی کشوری (ایکائو) و انجام فعالیت‌های مستمر توانسته است با توفیقات الهی در جهت خدمات رسانی به مردم عزیز، تامین سلامتی پرواز، گام‌های استواری را ثبت نماید و در جهت تداوم آن همراه با استانداردهای جهانی و بهره‌مندی از توان علمی و تجربیات ارزنده مردان و زنان غیور و سختکوش صنعت حمل و نقل هوایی کشور، اعتلای این صنعت عظیم را فراهم نماید.» وی افزده است: «هفتم دسامبر، فرصت مغتنمی است تا با نگاهی قدرشناسانه از تمامی دلسوزان عرصه صنعت هواپیمایی کشور تقدیر شود و با تامل بیشتر در سایه همت تمامی مسئولان و متخصصان این فن شاهد پیشرفت‌های بیشتر و به روزتر در عرصه این صنعت مهم باشیم و با کوشش در راه توسعه و ارتقاء صنعت هوایی کشور به جایگاه شایسته خویش در جهان دست یابیم. اینجانب به نمایندگی از همکارانم در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرا رسیدن روز جهانی هواپیمایی را به جنابعالی و دست‌اندرکاران خَدُوم صنعت حمل و نقل هوایی کشور در سازمان هواپیمایی کشوری را صمیمانه تبریک عرض نموده و از خداوند حکیم اعتلای نظام جمهوری اسلامی، را در عرصه‌های مختلف، مسئلت می‌نمایم.»

*****

پیام تبریک مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام :

در قسمتی از پیام نادر ثناگو مطلق به مناسبت فرارسیدن ١۶ آذر روز  بین المللی هوانوردی غیر نظامی، آمده است:

“صنعت هوایی کشورمان با وجود تمامی دست اندازها و فراز و فرودها و با تکیه بر توان متخصصان داخلی توانسته در عرصه داخلی و بین المللی حضوری مقتدرانه داشته باشد.

بخش هوایی کشورمان در حالی به موفقیت‌های بسیاری دست یافته که با شدیدترین تحریم ها از سوی دشمنانی مواجه شدیم که با سنگ اندازی‌ها تلاش می‌کنند تا مانعی بر سر راه پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر ایران اسلامی ایجاد کنند.”

*****

پیام تبریک امیر دریادار سیاری به رییس سازمان هواپیمایی

امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی، روز جهانی هواپیمایی را به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تبریک گفت.

 

متن پیام به این شرح است:

برادر ارجمند؛ امیر سرتیپ خلبان تورج دهقانی زنگنه
معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و ریاست سازمان هواپیمایی کشوری

سلام علیکم؛
هفدهم آذرماه روز جهانی هواپیمایی فرصت مغتنمی است برای قدردانی از تلاش متخصصان متعهد صنعت هوانوردی به ویژه سازمان هواپیمایی کشوری که با استعانت از الطاف الهی و مجاهدت خالصانه با وجود تمام مشکلات، تحریم ها و تنگناها توانسته‌اند ضمن پیشرفت چشمگیر در صنعت هوانوردی همچنان نام ایران را در این صنعت به افتخار ثبت نمایند و با خدمت رسانی به هم وطنان عزیزمان در پهنه بیکران آسمان، برگ زرین دیگری به افتخارات صنعت هواپیمایی کشور عزیزمان بیافزایند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای صنعت هوانوردی، این روز را به جنابعالی و تمامی همکارانتان در سازمان هواپیمایی کشوری تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال توفیق تداوم خدمت صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) مسئلت می نمایم.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران
دریادار دکتر حبیب الله سیاری

*****

پیام علیرضا محجوب ،دبیرکل خانه کارگر:

متن پیام علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر) به این شرح است:

در ۷ دسامبر ۱۹۴۴ میلادی کنوانسیونی تحت عنوان هواپیمای غیرنظامی برای صیانت این هواپیماها، جان مسافران، کارکنان و خدمه این هواپیماها به تصویب رسید و در سال ۱۹۹۲ رسما این روز با عنوان روز بین‌المللی هواپیماهای غیرنظامی نامگذاری شد.

جا دارد ضمن تبریک به همه کارکنان سازمان‌های هواپیمایی در سراسر جهان خصوصا خدمه و کارکنان سازمان هواپیمایی ایران به مناسبت روز جهانی هواپیمایی، از همه دست اندرکاران، مطالبه حقوق حقه این قشر شریف را بنماییم.

سال‌هاست که این عزیزان بواسطه کار در ارتفاع و سخت و زیان‌آور بودن مشاغلشان خواستار سخت و زیان‌آور بودن شاغلان در آسمان و زمین می‌باشند.

امید داریم که این خواسته مهم هرچه زوتر مورد توجه همه قرار گرفته و وارد قوانین مصوب اعمال گردد.

در پایان یاد می‌کنیم از خلبان، کادر پرواز و مسافران عزیزی که در حادثه سقوط هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۷ که توسط ناو جنگی وینسن آمریکایی سرنگون گردید، به شهادت رسیدند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت سازمان هواپیمایی / شرکت فرودگاه ها/ خبرگزاری ایلنا (لینک 1) ؛ (لینک 2)/ خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو