پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وزیر راه : صنعت حمل ونقل هوایی در دوران شیوع کرونا پرچم‌دار گسترش سلامت است

تاریخ خبر: // کد خبر: 352767 // // // //


وزیر راه : صنعت حمل ونقل هوایی در دوران شیوع کرونا پرچم‌دار گسترش سلامت است

وزیر راه و شهرسازی گفت: در دوران شیوع کرونا صنعت حمل ونقل هوایی پرچم‌دار گسترش سلامت به شمار می رود.


وزیر راه : صنعت حمل ونقل هوایی در دوران شیوع کرونا پرچم‌دار گسترش سلامت است

مهندس اسلامی در مراسم بزرگداشت روز جهانی هواپیمایی کشوری گفت: امسال سال متفاوتی را تجربه کردیم؛ چون کشور ما، هم با تحریم ظالمانه و هم با ویروس منحوس کرونا درگیر بوده است. به همین دلیل این موضوع شرایط متفاوتی را برای صنعت کشورمان رقم زد و با توجه به همه این موضوعات لازم است که به همه دست‌اندرکاران این صنعت، خدا قوت بگویم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آگاهی از این موضوعات می‌طلبد تا ما استراتژی کامل‌تر و برتری را به کار بندیم و نه تنها متوقف نشویم، بلکه به رشد و اعتلای این صنعت ادامه دهیم، افزود: ما همگی باید اذعان داشته باشیم که بخش صنعت هوانوردی در دنیا، از طریق دانشمندان ارزشمند ایرانی ما که در آنجا مشغول به فعالیت هستند، رقم می‌خورد و آن‌ها جایگاه ویژه‌ای در این صنعت دارند.
مهندس اسلامی با تأکید بر اینکه باید برای جوانان و افراد فرهیخته فرصت لازم در صنعت هوانوردی فراهم شود تا پیشرفت در این زمینه داشته باشیم، افزود: ما نیاز به یک دگرگونی اساسی در نگاه و خط‌مشی‌های جدید داریم تا بتوانیم ایران را به یکی از قطب های هوانوردی منطقه تبدیل کنیم.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهارداشت:  در بحث مقابله با کرونا وزارت راه و شهرسازی و بخش حمل و نقل به ویژه صنعت هوایی پیشتاز اجرای پروتکل های بهداشتی بوده و علی رغم این که از روز های اول انتقال این ویروس دشمن به کرات القا می کرد که صنعت هوایی عامل انتقال ورود این ویروس بوده است اما با تلاش های گسترده شرکت های هواپیمایی و به ویژه سازمان هواپیمایی کشوری و برادر ارجمندم جناب آقای کاپیتان زنگنه این اتهام از سر صنعت دور شد و اکنون با افتخار می‌گوییم که همه بخش‌های صنعت هوانوردی به سامانه بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت متصل هستند و بدین ترتیب از ورود افراد دارای تست مثبت کرونا به هواپیما جلوگیری شده است.
مهندس اسلامی یادآوری نمود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به هیچ عنوان به بیمار کرونایی بلیت فروخته نمی‌شود و این یک برگ زرین دیگر برای این صنعت است که در جهت سلامت جامعه حرکت کرده است و پرچم‌دار گسترش سلامت به شمار می‌رود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در این مدت صنعت حمل‌ونقل هوایی خدمات ارزشمندی از جمله انتقال دارو و تجهیزات پزشکی از طریق انجام ده ها پرواز داشته است گفت: صنعت هوایی کشور توانست کالا‌های مورد نیاز  بهداشتی را به دست وزارت بهداشت برساند و همچنان این اقدامات با قوت در حال انجام است.
مهندس اسلامی گفت: برنامه‌ریزی شده تا بخش حمل‌ونقل هوایی بتواند واکسن‌های تأمین شده را به اقصی نقاط کشور  بفرستد و این افتخاری برای بخش هوایی کشور به شمار می‌رود و جای دارد از تمامی دست‌اندرکاران این صنعت قدردانی شود.

علی رغم کارشکنی و تحریم های ظالمانه؛
پرچم صنعت هوانوردی به دست متخصصان به اهتزاز در آمده است 

رئیس سازمان  هواپیمایی کشوری گفت: علی رغم کارشکنی و تحریم های ظالمانه در طول 40 سال گذشته پرچم صنعت هوانوردی به دست متخصصان این صنعت به اهتزاز در آمده است.
کاپیتان تورج دهقانی زنگنه در ادامه این مراسم، اظهارداشت: ایران به عنوان یکی از  اولین اعضای این کنوانسیون، به طور رسمی در سال ۱۳۲۸ هجری شمسی به پیمان شیکاگو و سازمان ایکائو پیوست و از آن روز تاکنون،  پیشرفت های چشمگیری را در این صنعت جهانی به دست آورد و باردیگر نام خویش را در جهان مطرح ساخت.
کاپیتان زنگنه افزود: امسال در روز 16 آذر همانند تمامی اعضای سازمان جهانی هواپیمایی، هفتاد و ششمین سالروز جهانی هواپیمایی کشوری را گرامی میداریم چرا که پاسداشت و یادآوری این روز نه تنها بر اهمیت و جایگاه صنعت هوانوردی در توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی جوامع در دنیای امروز می افزاید بلکه بر نقش اساسی و با اهمیت سازمان هواپیمایی کشوری در حفظ امنیت، ارتقا ایمنی و قانونمندی این صنعت تاکید دارد.
رئیس سازمان  هواپیمایی کشوری، خاطرنشان کرد: همانگونه که مستحضرید اداره صنعت حمل و نقل هوایی در ایران متفاوت از سایر کشورهای دنیاست چرا که با گذشت چهار دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، صنعت حمل و نقل هوایی کشور همواره دستخوش تغییر و تحولات متعدد بوده و در این بین همواره سایه محدودیت، سنگ اندازی و فشارهای ظالمانه از سوی غربیان این صنعت را تحت تاثیر قرار داده است و کشورهایی نظیر آمریکا بر خلاف مفاد مندرج در این پیمان نامه همواره تلاش کرده اند تا با مقاصد سیاسی در جهت ایجاد فشار و محدودیت بر کشورمان از پیشرفت و توسعه صنعت حمل و نقل هوایی جلوگیری کنند.
کاپیتان زنگنه تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشوری بعنوان نماینده دولت و نماد حاکمیت در صنعت حمل و نقل هوایی کشور، با تکیه بر بازوان توانمند متخصصان خود، راهبری و هدایت این صنعت پیچیده و عظیم را در برهه های مختلف زمانی برعهده داشته است و ضمن مقابله با تحریم های سخت و ناجوانمردانه دشمنان، حضور مقتدرانه در مجامع بین المللی و صیانت از حقوق صنعت هوایی کشور، نظارت سختگیرانه برحفظ اصول ایمنی و امنیت پروازها، در راستای عمل به وظیفه اصلی خود توانسته، امکان جابجایی منظم، ایمن و اقتصادی را برای مردم عزیز کشورمان فراهم نماید و بیش از پیش در این صنعت بر خود متکی تر و موفق تر شود.
رئیس سازمان  هواپیمایی کشوری، ادامه داد: اما امروز به موازات  مسائل و مشکلات ناشی از تحریم، صنعت حمل ونقل هوایی با چالشی جدید مواجه شد و با شیوع ویروس کرونا شرایط برای این صنعت در همه دنیا و در کشور ما سخت تر شد. اما این بار نیز با ارتباط دو سویه با سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری(ایکائو) و دفتر منطقه ای آن پیرامون کنترل تبعات ناشی از همه گیری کووید 19 و انعکاس و نظارت بر اجرای دستور العمل های ابلاغی سازمان جهانی هواپیمایی کشوری(ایکائو) و ستاد ملی مقابله با کرونا در جهت حفظ اصول بهداشتی و ایمنی در پروازها با همکاری و همیاری شبانه روزی تمامی دست اندرکاران صنعت در جهت حفظ و پویایی صنعت هوایی کشور اقدامات گسترده ای صورت گرفت.
وی در پایان ضمن تبریک روز دانشجو از تمامی دست اندرکاران صنعت بزرگ هوانوردی کشور، به ویژه همکاران شاغل و بازنشستگان گرامی سازمان که در پویش چرخ های صنعت و ارائه خدمات ایمن، سریع، منظم و مطمئن همت می گمارند، قدردانی کرد.
لازم به ذکر است در پایان مراسم از تعدادی از کارکنان نمونه سازمان هواپیمایی کشوری با اهدا لوح، تقدیر بعمل آمد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت سازمان هواپیمایی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو