پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تجهیز ارتش آمریکا به بمب‌افکن در گوام برای مقابله با چین

تاریخ خبر: // کد خبر: 352873 // // //


تجهیز ارتش آمریکا به بمب‌افکن در گوام برای مقابله با چین

بمب افکن‌های راهبردی آمریکا در تقابل با چین، به یکی از پایگاه‌های هوایی ایالات متحده در گوام بازگشتند.


تجهیز ارتش آمریکا به بمب‌افکن در گوام برای مقابله با چین

منابع خبری یکشنبه بعد از ظهر  به وقت تهران از بازگشت بمب افکن های راهبردی آمریکا به جزیره گوام برای نمایش قدرت این کشور به چین خبر دادند.

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده که چند فروند بمب افکن «بی- ۱ لانسر» فراصوت این  کشور به  پایگاهی در جزیره گوام بازگشتند.نیروی هوایی آمریکا مدعی است حضور این بمب افکن‌ها نقش بازدارندگی را در منطقه به ویژه علیه چین ایفا می‌کند.

سرهنگ دوم «رابرت هورستمان» از مقامات نیروی هوایی آمریکا در این باره گفت که استقرار این بمب افکنها به شرکا و متحدان  در زمینه تردد آزاد در منطقه اطمینان می‌دهد. این مقام نظامی آمریکایی افزود مهمات دقیق این بمب افکنها قابلیت آمریکا در پاسخ به هر دشمن  و در هر مکان را نشان می‌دهد.

این در حالی است که منابع هوانوردی چندی قبل نیز از حضور دو فروند بمب‌افکن برد بلند آمریکا به منطقه شناسایی پدافند هوایی چین خبر دادند.وبگاه ««چاینا مورنینگ پست» به نقل از منابع هوانوردی نوشت که دو فروند بمب افکن «بی ۱ لنسر» نیروی هوایی آمریکا با پرواز از جزیره گوام وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی چین در دریای چین شرقی شدند.

به گفته این منابع، این بمب‌افکن‌ها حین ماموریت اقدام به سوختگیری هوایی کرده و در منطقه بسیار نزدیک به شمال شرقی تایوان پرواز کردند.

این ماموریت بمب‌افکن‌های آمریکا هم‌زمان با رزمایش دریایی چین در دریای چین جنوبی، شرقی و بوهایی بود. کارشناسان گفتند که برگزاری این رزمایش ارسال پیامی از ارتش چین به آمریکا مبنی بر انجام رزمایش در شرایط مختلف نظامی به طور همزمان است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو