پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش حضور بمب‌افکن‌های آمریکایی در نزدیکی مرزهای غربی روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 353099 // // //


افزایش حضور بمب‌افکن‌های آمریکایی در نزدیکی مرزهای غربی روسیه

فرمانده ناوگان دریای بالتیک روسیه گفت: در سال ۲۰۲۰ بیش از هزار پرواز شناسایی آمریکا و ناتو در نزدیکی مرزهای غربی این کشور ثبت شده و بمب افکن‌های راهبردی آمریکایی، بیش از ۱۰ بار به حریم هوایی روسیه نزدیک شدند.


افزایش حضور بمب‌افکن‌های آمریکایی در نزدیکی مرزهای غربی روسیه

دریادار “الکساندر ناساتوف” فرمانده ناوگان دریای بالتیک روسیه، در مصاحبه با روزنامه “کراسنایا زوزدا” (نشریه داخلی وزارت دفاع این کشور) اعلام کرد که بمب افکن‌های راهبردی آمریکایی در سال 2020،  بیش از 10 بار به مرزهای ملی فدراسیون روسیه در منطقه مسئولیت ناوگان دریای بالتیک نزدیک شدند.

به گفته این مقام بلندپایه روس، فقط در طول یک سال گذشته (سال 2020)، بیش از هزار پرواز شناسایی بیگانه در نزدیکی مرزهای غربی روسیه ثبت شده است. در سال 2019، تعداد این پروازها کمتر از 150 مورد بود. ضمن اینکه، بیش از 10 بار نزدیکی بمب افکن‌های آمریکایی به مرزهای غربی کشور ثبت شده است، در حالی‌که، در سال 2019 تنها دو مورد وجود دارد.

فرمانده ناوگان دریای بالتیک روسیه همچنین گفت که در سال 2020 برای نخستین بار است که بمب افکن‌های راهبردی آمریکایی پروازهای گروهی را در این منطقه انجام دادند.

ناساتوف یادآور شد: «البته آسمان دریای بالتیک توسط هنگ جنگنده‌های این ناوگان مسلح به هواپیماهای سوخو-27 و یگان پدافند هوایی مسلح به سامانه‌های موشکی دفاع ضد هوایی اس-400 ، به صورت شبانه روزی محافظت می‌شود و هر گونه تهدید برای حریم هوایی کشور بلافاصله خنثی خواهد شد.»

وزارت دفاع روسیه بارها از افزایش فعالیت هواپیماهای شناسایی و نظامی آمریکا و ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور خبر داده است.

در ماه سپتامبر، نشریه انگلیسی تایمز نوشت که نظامیان انگلیس به منظور مطالعه “دشمن”، عمداً فعالیت‌های اطلاعاتی خود در نزدیکی مرزهای روسیه را افزایش داده‌اند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اقتصاد ایران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو