پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امکان انتقال هوایی عضو پیوندی از همدان فراهم نیست

تاریخ خبر: // کد خبر: 353355 // // // //


امکان انتقال هوایی عضو پیوندی از همدان فراهم نیست

مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که با توجه به مشکلات موجود در سیستم پروازی همدان، درحال حاضر امکان انتقال هوایی عضو پیوندی در حال حاضر وجود ندارد.


امکان انتقال هوایی عضو پیوندی از همدان فراهم نیست

دکتر مجید حمیدی روز سه شنبه بیان کرد: زمانی که پروازهای فرودگاه همدان برقرار بود، امکان انتقال هوایی عضو پیوندی در این استان وجود داشت که اکنون شرایط در ناوگان هوایی همدان فراهم نیست.

وی اضافه کرد: با توجه به نزدیکی همدان به پایتخت، به دنبال برنامه ریزی برای حضور تیم‌های پزشکی در استان و انتقال سریع کبد اهدایی به تهران هستیم.

مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: همچنین امکان استفاده از بالگرد با توجه به زمان بر بودن رسیدن به مقصد و نبود امکان فرود آن در هر بیمارستانی فراهم نیست.

دکتر حمیدی گفت: امسال تاکنون ۱۲ مورد رضایت گیری برای اهدای عضو انجام شده، که ۳۰ عضو شامل کلیه، کبد، قلب ۹ بیمار دراین زمینه اهدا شده است.

وی با بیان اینکه سه بیمار مرگ مغزی به علت ابتلا به کرونا نتوانستند اعضای بدن خود را اهدا کنند، افزود: در صورت مشکوک یا مبتلا بودن بیمار به کرونا اهدای عضوی صورت نمی گیرد.

مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: پزشکان از بیماران مرگ مغزی پیش از اهدای عضو نمونه‌گیری و آزمایش می گیرند و نتیجه این آزمایش نیز تا مدت ۷۲ ساعت اعتبار دارد.

دکتر حمیدی ادامه داد: در صورت اطمینان ۱۰۰ درصدی از مبتلا نبودن بیمار مرگ مغزی به کرونا فرایند اهدای عضو با سرعت انجام می شود.

وی با بیان اینکه بخش پیوند بیمارستان بهشتی همدان همچان تعطیل است، اظهار داشت: با توجه به پذیرش بیماران کرونایی در این بیمارستان امکان اهدای عضو وجود ندارد چراکه احتمال دارد فرد دهنده و گیرنده عضو به کرونا مبتلا شوند.

سال گذشته خانواده ۱۴ بیمار مرگ مغزی نسبت به اهدای عضو بیمار خود رضایت دادند که ۱۱ مورد آن به اهدای عضو منجر شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو