پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اخراج پناهندگان از انگلیس با سه هواپیمای اجاره ای

تاریخ خبر: // کد خبر: 353395 // // //


اخراج پناهندگان از انگلیس با سه هواپیمای اجاره ای

دولت انگلیس هفته آینده ده‌ها پناهنده را که از آبراهه میان فرانسه و انگلیس به این کشور آمده اند، به کشور‌های فرانسه، آلمان و ا


اخراج پناهندگان از انگلیس با سه هواپیمای اجاره ای

روزنامه دیلی میل نوشت در حالی که وکلای حقوق بشری تلاش می کنند مانع اخراج پناهندگان از انگلیس شوند، وزارت کشور انگلیس سه هواپیما را اجاره کرده است تا هفته آینده، شماری از پناهندگان را به کشور‌های فرانسه، آلمان و اسپانیا باز گرداند.

براساس قوانین اتحادیه اروپا، پناهندگانی که قبلا در یک کشور عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی کرده باشند، به همان کشور باز گردانده می‌شوند. این روزنامه نوشت براساس توافق ماه پیش پریتی پاتل (Priti Patel)، وزیر کشور انگلیس با مقامات فرانسه، ۲۸ میلیون پوند به منظور باز گرداندن پناهندگانی که با قایق‌های کوچک از آبراهه مانش به انگلیس می‌آیند، اختصاص یافته است. 

روزنامه دیلی میل نوشت: برآورد می‌شود حدود ۸ هزار و ۵۰۰ پناهنده امسال از طریق آبراهه مانش به انگلیس وارد شده اند که در مقایسه با پارسال، یک هزار و ۸۵۰ نفر افزایش نشان می‌دهد. هفته گذشته وکلای حقوق بشری با حمایت حزب کارگر، مانع اخراج ۲۳ نفر به جاماییکا شدند. وزیر کشور انگلیس ماه گذشته طرح‌های جدید به منظور باز کردن دست قضات، برای صدور حکم اخراج پناهندگان ارائه کرد.
انگلیس در حالی بر اخراج پناهندگان پافشاری می‌کند که ششمین اقتصاد بزرگ دنیاست. نهاد‌های حقوق بشری با مقایسه رفتار انگلیس با پناهجویان و مهاجران در مقایسه با دیگر کشور‌هایی که حتی با مشکلات شدید مالی مواجه اند این اقدام انگلیس را مغایر با اصول اولیه حقوق بشر می‌دانند.
نهاد‌های حقوق بشری همچنین از اینکه مهاجران ماه‌ها در اردوگاه‌های فاقد امکانات و بدور از شان و حقوق انان در انگلیس نگهداری می‌شوند انتقاد و نسبت به تداوم این وضع هشدار دادند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو