پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توقف 6 ماهه ناو هوپیمابر جدید انگلیس به علت نشت آب

تاریخ خبر: // کد خبر: 353489 // // //


توقف 6 ماهه ناو هوپیمابر جدید انگلیس به علت نشت آب

ناو هواپیمابر اچ ام اس پرنس آو ولز انگلیس، شش ماه به علت نشت آب به موتورخانه، در بندر پورتسموث این کشور متوقف خواهد شد.


توقف 6 ماهه ناو هوپیمابر جدید انگلیس به علت نشت آب

ناو هواپیمابر اچ ام اس پرنس آو ولز (HMS Prince of Wales) انگلیس که با هزینه ۳.۱ میلیارد پوندی ساخته شده است، شش ماه به علت نشت آب به موتورخانه، در بندر پورتسموث (Portsmouth) این کشور متوقف خواهد شد.
روزنامه دیلی میرور نوشت جدیدترین رزمناو انگلیس، تا اواسط سال آینده میلادی، دومین بار، متوقف خواهد ماند. به نوشته دیلی میرور، پیش از این نیز به علت مشکلات برق و آتش سوزی ناشی از آن، این ناو هواپیمابر متوقف شده بود. این روزنامه نوشت قرار بود این ناو انگلیسی، به منظور تمرین فعالیت با هواپیما‌های اف ۳۵ به آمریکا سفر کند. روزنامه سان هم نوشت هزاران گالن آب دریا، در جریان توفان دریا، وارد موتورخانه این ناو شده است.
روزنامه دیلی میرور به نقل از یک منبع ارتش انگلیس، این مشکلات را شرم آور نامید و افزود: سفر این ناو به آمریکا، سال‌ها پیش طراحی شده بود، اما اکنون این ناو نمی‌تواند مطابق برنامه، به آمریکا سفر کند. این روزنامه نوشت تعمیر ناو، ماه‌ها طول خواهد کشید و میلیون‌ها پوند هزینه خواهد داشت. به نوشته دیلی میرور، برای تعمیر آسیبی که در چند ثانیه پدید آمد، اکنون هزاران کیلومتر سیم کشی در ناو جدید انگلیس باید بررسی شود. دیلی میرور نوشت موتور این ناو انگلیسی، به علت کار کردن با گازوئیل سر و صدای فراوانی تولید می‌کند و اهالی اطراف بندری که این ناو در آن مستقر است، شب‌ها از این که صدای موتور این ناو مانع آسایش آنها می‌شود، شاکی اند.
ناو هواپیمابر اچ ام اس پرنس آو ولز انگلیس، ۶۵ هزار تن وزن و ۲۸۰ متر طول دارد و اعلام شد می‌تواند ۳۶ هواپیمای جنگی و ۴ بالگرد را منتقل می‌کند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو