پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مذاکره با شهر فرودگاهی امام در خصوص تخصیص بارانداز به جمعیت هلال‌احمر

تاریخ خبر: // کد خبر: 353641 // // //


مذاکره با شهر فرودگاهی امام در خصوص تخصیص بارانداز به جمعیت هلال‌احمر

کرمی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گزارشی از مذاکرات انجام شده سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران با مدیریت شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) جهت ایجاد نقطه آمادگاهی دوم و تخصیص بارانداز به جمعیت هلال‌احمر استان تهران به حاضران ارائه کرد.


مذاکره با شهر فرودگاهی امام در خصوص تخصیص بارانداز به جمعیت هلال‌احمر

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این نشست خاطر نشان کرد: تعیین نقش و وظایف دقیق، نحوه فراخوان، شیوه اعزام، استقرارو اقدامات استان های معین، پیشتاز وجانشین در کلان شهر تهران، در جریان وقوع حوادث محلی و ملی از اهم موارد پرداخته شده این دستورالعمل است.
دبیر ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران با اشاره به اهداف دستورالعمل مذکور، اذعان کرد: هم افزایی هرچه بیشتر استان های معین جهت امدادرسانی در زمان طلایی و ساعات اولیه وقوع حوادث، به حداقل رساندن زمان اعزام و حضور به موقع استان های معین در محل های ماموریت تعیین شده، ارزیابی کاستی های موجود و انجام اقدامات عاجل در خصوص رفع آن، برنامه ریزی و گسیل نیروها و امکانات از منابع استانی براساس نیازهای مناطق آسیب دیده، و نیز استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های کشور در مدیریت بحران از جمله اهداف این دستورالعمل می باشد.
در ادامه این نشست رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گزارشی در خصوص لیست پایگاه‌های اقماری در تملک و مشخصات مربوطه در تهران و شهرستان‌های اطراف شامل محل قرارگیری، مسیر دسترسی، مساحت (متراژ مسقف و فضای باز به تفکیک)، تعداد سوله‌ها به تفکیک پایگاه، ظرفیت‌های امداد هوایی و امکانات موجود ارائه کرد.
همچنین مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران درباره جمع‌بندی پیشنهادات استان‌های مربوطه جهت معرفی ظرفیت‌های مکانی مناسب در اطراف تهران جهت احداث و تجهیز پایگاه‌های اقماری موجود گزارشی ارائه کرد.
کرمی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز گزارشی از مذاکرات انجام شده سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران با مدیریت شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) جهت ایجاد نقطه آمادگاهی دوم و تخصیص بارانداز به جمعیت هلال‌احمر استان تهران به حاضران ارائه کرد.
بر اساس گزارش سایت وزارت کشور، در ادامه مدیران کل مدیریت بحران استانداری اصفهان، قم، قزوین، مرکزی، سمنان و مازندران گزارش استان‌های متبوع خود پیرامون اقدامات انجام شده بر اساس تکالیف قانونی و دستورالعمل فوق را تشریح کردند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو