پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تبدیل فرودگاه بین‌المللی قدس به شهرک‌ صهیونیست نشین

تاریخ خبر: // کد خبر: 353678 // // //


تبدیل فرودگاه بین‌المللی قدس به شهرک‌ صهیونیست نشین

رژیم صهیونیستی تصمیم دارد با ساخت نُه هزار واحد صهیونیست‌نشین در شمال قدس، فرودگاه قدیمی قدس اشغالی را به شهرک‌ صهیونیست‌نشین تبدیل کند.


تبدیل فرودگاه بین‌المللی قدس به شهرک‌ صهیونیست نشین

«خلیل تفکچی» مدیر اداره نقشه‌برداری در انجمن مطالعات عربی گفت که رژیم صهیونیستی برای ایجاد شهرک جدید که بیشتر اراضی آن در فرودگاه قدس واقع شده است، تلاش می‌کند.

تفکچی در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی تصریح کرد که فرودگاه قدیمی قدس یا همان «فرودگاه قلندیا» تا پیش از اشغال قدس در سال ۱۹۶۷، مورد استفاده قرار می‌گرفت و پس از آن اسرائیل برای پروازهای داخلی از آن استفاده می‌کرد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ این فرودگاه به طور کامل بسته شد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز یکشنبه از موافقت اولیه کمیته برنامه‌ریزی و ساخت‌وساز قدس با احداث نُه هزار واحد صهیونیست‌نشین در منطقه قلندیا واقع در شمال قدس اشغالی خبر دادند.

بنابراین گزارش، رژیم صهیونیستی در صدد آن است تا پیش از پایان ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اواخر ژانویه، اجرای این طرح را آغاز کند.

تفکچی همچنین گفت که این طرح هنوز به تصویب نهایی نرسیده است و بایستی کمیته برنامه‌ریزی و ساخت‌وساز قدس موافقت نهایی خود با این طرح را اعلام و سپس خبر آن را در رسانه‌ها جهت دریافت اعتراضات و پس از آن نیز آگهی مناقصه ساخت‌وساز برای احداث این شهرک را منتشر کند.

وی افزود که سخن درباره احداث یک شهرک بزرگ است که بخشی جدایی‌ناپذیر از طرح قدس بزرگ می‌باشد.

فرودگاه بین‌المللی قدس در سال ۱۹۲۰ احداث شد و پس از آن انگلیس در سال ۱۹۲۴ در دوره قیمومیت فلسطین از آن استفاده می‌کرد تا اینکه در سال ۱۹۳۶ این فرودگاه برای تمامی پروازها مورد استفاده قرار گرفت.

این فرودگاه دارای باند فرود، برج کنترل و سالن ویژه مسافران ورودی و خروجی بود اما رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ به طور کامل این فرودگاه را تعطیل کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو