پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز گسترده بالگردهای آمریکایی برفراز مناطق غربی الانبار

تاریخ خبر: // کد خبر: 354107 // // //


پرواز گسترده بالگردهای آمریکایی برفراز مناطق غربی الانبار

پرواز گسترده بالگردهای آمریکایی در غرب الانبار و هلاکت سه داعشی در شمال شرق استان دیالی از مهمترین اخبار امنیتی عراق است.


پرواز گسترده بالگردهای آمریکایی برفراز مناطق غربی الانبار

یک منبع امنیتی عراقی امروز جمعه اعلام کرد که نیروهای عراقی در کمینی قوی در شمال شرق استان دیالی،  سه تروریست داعشی را در روستای «نوفل» در اطراف منطقه«المقدادیه» در 40 کیلومتری شمال شرق «بعقوبه» به هلاکت رساندند.

این منبع بیان کرد: این تروریست‌ها در اقدامات تروریستی علیه نیروهای امنیتی عراق دخالت داشته‌اند. این عملیات طبق اطلاعات دقیق انجام شد.

مناطقی از دیالی شاهد تحرکات داعش است و تکفیری‌ها هرازگاهی دست به اقدامات تروریستی علیه بازمانده‌های داعشی می‌زنند که معمولا ناکام می‌ماند و نیروهای امنیتی عراق تروریست‌ها را درهم می‌کوبند.

توضیح درباره علت انفجار در کاظمین

یک منبع امنیتی بامداد جمعه به علت انفجار در شهر مقدس کاظمین در شمال بغداد پرداخت و اعلام کرد: این بمب ناشی از انفجار دو بشکه بازمانده از رژیم بعث که در نزدیکی ریل راه آهن در مقابل دانشگاه «النهرین» مدفون بود، رخ داد که تلفات و خساراتی به دنبال نداشت.

پرواز گسترده بالگردهای آمریکایی بر فراز استان الانبار در غرب عراق

منابع امنیتی از پرواز گسترده بالگردهای آمریکایی بر فراز مناطق غربی الانبار به ویژه در نزدیکی پایگاه «عین الاسد» خبر دادند و اعلام کردند که این پروازها بیشتر در مناطق غربی در نزدیکی مرز عراق با سوریه متمرکز است.

این منابع امنیتی بیان کردند: فرماندهان امنیتی در بخش غربی الانبار اطلاعاتی درباره علل واقعی این پروازهای شناسایی ندارند.

بازداشت یک سرکرده داعشی در کرکوک

منابع عراقی از بازداشت یکی از سرکرده‌های داعشی که در آنچه «دیوان الحسبه» داعش نامیده میشد، در زمان سلطه تکفیری‌ها، فعالیت می‌کرد، خبر دادند.

عبدالامیر الشمری: پیروزی در مدت زمان قابل توجه علیه داعش رقم خورد

«عبدالامیر الشمری» معاون فرمانده عملیات مشترک عراق روز گذشته در سالروز آزادسازی نینوا از لوث تکفیری‌ها، اعلام کرد: نیروهای عراقی در مدت زمان قابل توجهی پیروزی بر داعش را کسب کردند و هماهنگی خوبی میان نیروهای امنیتی برقرار بود که مانع  گسترش اقدامات تروریستی داعش هنگامی که به دنبال رسیدن به مناطق شمالی بغداد و مناطق جنوبی بودند، شد. داعش جنایات زیاد را مرتکب شد از جمله جنایت اسپایکر، انفجار موزه ها و آثار باستانی و قاچاق نفت برای تامین مالی اقدامات تروریستی.

رئیس سازمان حشد شعبی عراق: حشد شعبی رکن اساسی سیستم امنیتی عراق و بازوی قوی در حمایت از عراق است.

همچنین شب گذشته،«فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی عراق به مناسب سومین سالروز پیروزی این کشور بر گروه تروریستی داعش، گفت: حشد شعبی بخش اساسی از سیستم امنیتی عراق و متعهد به تمام دستوراتی است که از طرف فرمانده کل نیروهای مسلح صادر می‌شود. حشد شعبی بازوی قوی برای حمایت از ملت، سرزمین و مقدسات عراق است.

وی با اشاره به حماسه سازی عظیم ملت عراق در نبرد با گروه تروریستی داعش و پیروزی بر آن‌ها گفت: این پیروزی جهان را شگفت زده، دوستان را شاد و دشمنان را خشمگین کرد و مکر کوردلان را به خودشان بازگرداند.

الفیاض تصریح کرد: در چنین روزی، به یاری خداوند و برکات فتوای مرجعیت پدرانه و خون شهیدان و همت دلاوران همه تشکیلات و رده‌ها و به ویژه نقش بزرگ و اساسی (سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس) فرماندهان شهید عملیات پیروزی (بر داعش) پاکسازی کامل خاک عراق از لوث داعشی‌ها که حامیان مالی و تسلیحاتی آنها به آنها دل بسته بودند، صورت گرفت و آنها سرخورده و نا امید شدند.

وی خطاب به مردم عراق افزود: فرزندان شما در حشد شعبی در کنار سایر برادران خود در در همه رده های نیروهای امنیتی حماسه بی نظیری رقم زده و شدیدترین نبردها را انجام داده و همگی سربلند و پیروز از آنها بیرون آمدند.

الفیاض تصریح کرد: ما با مرجعیت پدرانه که صاحب فضل در این پیروزی است و شهیدان فرمانده عملیات پیروزی و ملت سربلند خود که از هیچ تلاشی برای پشتیبانی از ما دریغ نکردند، تجدید عهد و پیمان می‌کنیم.

منبع :  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو