پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امضا تفاهم نامه همکاری سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و «نهاجا»

تاریخ خبر: // کد خبر: 354285 // // // //


امضا تفاهم نامه همکاری سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و «نهاجا»

تفاهم نامه همکاری برای تامین موتورهای هوایی نهاجا میان مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و فرمانده نیروی هوایی ارتش به امضاء رسید.


امضا تفاهم نامه همکاری سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و «نهاجا»

تفاهم نامه همکاری برای تامین موتورهای هوایی نهاجا میان مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و امیر نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش به امضاء رسید.

امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، هدف از امضای این تفاهم نامه را گسترش همکاری‌های فی مابین و افزایش تولید در راستای تامین اقلام مورد نیاز نهاجا به ویژه در حوزه موتورهای هوایی عنوان کرد.

وی با اشاره به راه اندازی خط تولید موتور توربوجت ملی اوج که مرداد ماه امسال و به دستور رئیس جمهور صورت گرفت، افزود: این خط تولید قابلیت آن را دارد که با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور، هزینه‌های ساخت موتور ملی اوج را نسبت به تامین آن از منابع خارجی ۵۰ درصد کاهش دهد.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به تاکیدات فرمانده معظم کل قوا مبنی بر توسعه زیرساخت‌های تولید جنگنده بومی گفت: به لطف خداوند متعال و تلاش جهادی متخصصین صنعت دفاعی، امروز این امر تا حد بسیار مناسبی تحقق یافته است و هدف ما این است که با جذب منابع لازم برای توسعه کیفی و افزایش ظرفیت خط تولید موتور ملی اوج و واگذاری تعداد بیشتری از این موتورها به نیروی هوایی ارتش، ناوگان هوایی نهاجا بیش از پیش عملیاتی و تقویت شود.

امیر نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از موفقیت‌های اخیر سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در ساخت موتورهای هوایی، ابراز امیدواری کرد که با امضای این تفاهم نامه، همکاری جدیدی در مسیر ساخت موتور جت میان نیروی هوایی ارتش با سازمان صنایع هوایی صورت پذیرد.

وی با اشاره به راه اندازی خط تولید موتور ملی اوج، آن را سرآغاز موفقیت‌های بیشتر سازمان صنایع هوایی در تامین تعداد بیشتری از موتور توربوجت اوج دانست که کاربرد زیادی در نیروی هوایی ارتش و هواپیمای جت آموزشی کوثردارد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو