پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چگونگی روند اجرا، تکمیل پروژه و محوطه‌سازی ترمینال فرودگاه جهرم

تاریخ خبر: // کد خبر: 354509 // // //


چگونگی روند اجرا، تکمیل پروژه و محوطه‌سازی ترمینال فرودگاه جهرم

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس گفت: با توجه به صدور سند تک‌برگ اراضی فرودگاه جهرم و ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی فرودگاه جهرم، روند توسعه فرودگاه جهرم مطلوب است.


چگونگی روند اجرا، تکمیل پروژه و محوطه‌سازی ترمینال فرودگاه جهرم

غلامرضا کریم آقائی اظهار داشت: پیش از این برای حدود ۵۰ هکتار از اراضی فرودگاه جهرم سند مالکیت صادر شده بود و با تلاش‌ها و پیگیری‌های مدیریت عرصه و اماکن فرودگاهی، اداره حقوقی و بازرگانی اداره کل فرودگاه‌های استان فارس و مدیریت فرودگاه جهرم، حدود ۷۰ هکتار از اراضی فرودگاه مذکور از مالکین و زارعین با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال خریداری و متعاقباً سند تک برگ ثبتی آن به نام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اخذ شد.

وی اظهار کرد: این اقدام برای تحقق قوانین و مقررات مرتبط با مستندسازی اموال دولتی و حفظ حقوق بیت‌المال و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران صورت پذیرفته است.

وی بیان کرد: همچنین معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی روز گذشته از روند اجرایی تکمیل ترمینال جدید و همچنین سطوح پروازی (باند و اپرون) فرودگاه جهرم، روند اجرا و پیشرفت پروژه تکمیل ترمینال و محوطه‌سازی بازدید و آن را مطلوب ارزیابی و بر سرعت بخشیدن در اجرای پروژه بر اساس زمان‌بندی تأکید کرد.

کریم آقائی درباره چگونگی روند اجرا، تکمیل پروژه و محوطه‌سازی ترمینال فرودگاه جهرم افزود: پروژه ترمینال فرودگاه جهرم با ۱۵۰۰ مترمربع دارای ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی است و در حال حاضر برخی از تجهیزات ترمینالی تامین و مابقی نیز در مرحله خریداری قرار دارد.

مدیرکل فرودگاه های استان فارس اضافه کرد: پروژه محوطه‌سازی و ایجاد جاده دسترسی به اپرون به طور همزمان نیز در حال پیگیری است و با تداوم این روند و انجام تعهدات پیمانکار در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از پروژه‌ها خواهیم بود.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو