پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش قیمت بلیط هواپیما‌ها غیرقانونی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 354796 // // //


افزایش قیمت بلیط هواپیما‌ها غیرقانونی است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری در جلسه ای به صراحت اعلام کرد «این افزایش نرخ بلیط هواپیما غیرقانونی است و فرصتی به شرکت‌های هواپیمایی داده ایم که آنالیز‌های قیمت هایشان را در اختیارمان قرار دهند.»


افزایش قیمت بلیط هواپیما‌ها غیرقانونی است

مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، درباره گرانی بلیط شرکت‌های هواپیماسازی کشور، اظهار کرد: جلسه آخر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌های کشوری برگزار شد.
وی ادامه داد: مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری در آن جلسه به صراحت اعلام کرد که این افزایش نرخ بلیط هواپیما غیرقانونی است و بیان کرد فرصتی به شرکت‌های هواپیمایی در کشور داده ایم که آنالیز‌های قیمت هایشان را در اختیار این سازمان قرار دهند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه هنوز مشخص نیست افزایش نرخ بلیط هواپیما با کدام استدلال صورت گرفته است، گفت: باید استدلال‌های شرکت‌های هواپیمایی در یک جلسه بررسی شود، زیرا افزایش قیمتی که صورت گرفته است حداقل هشتاد تا صد و پنجاه درصد است.
یوسفی تصریح کرد: موضوعی که جای ابهام دارد این است که در ایام معمولی سال هم شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم که این غیرقانونی است، ولی متاسفانه تاکنون صورت گرفته شده است.
وی افزود: مثلا قیمت مسیر بوشهر تا مشهد ۲۵۰ هزار تومان بود، ولی اکنون بلیط زیر ۳۰۰ هزار تومان تا ۴۰۰ تومان وجود ندارد و دیگر کسی نمی‌تواند راحت برای مسافرت از هواپیما استفاده کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه هنوز سازمان هواپیمایی کشور به وظایف خودش عمل نکرده است، بیان کرد: اولین جلسه کمیسیون بعد از تعطیلات در رابطه با افزایش سرسام آور قیمت بلیط هواپیماست و کمیسیون پیگیر این موضوع است تا به نتیجه برسد و اگر لازم باشد قطعاً ما از ایزار‌های خودمان در این رابطه استفاده خواهیم کرد.

منبع :  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو