پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مسافران تابستان لوفت‌هانزا سه‌برابر می‌شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 354883 // // // //


مسافران تابستان لوفت‌هانزا سه‌برابر می‌شوند

نزدیک بودن تایید قطعی واکسن کرونا باعث شده است که مردم با خیال راحت‌تر برای مسافرت‌های تابستانی پرواز رزرو کنند. شرکت‌ هواپیمایی لوفت‌هانزا با اعلام این خبر کماکان امیدوار است مجبور به تعدیل نیروی گسترده در ۳ ماه دوم سال ۲۰۲۱ نشود.


مسافران تابستان لوفت‌هانزا سه‌برابر می‌شوند

کارستن اسفور، مدیرعامل شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا به مجله‌ای آلمانی گفته است که تعداد رزرو بلیت این شرکت برای تابستان سال بعد ۳ برابر شده است و دلیل اصلی این مساله هم دریافت تاییدیه واکسن کووید-۱۹ است که هرلحظه ممکن است اتفاق بیفتد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که حجم کسب‌وکار این شرکت در سال بعد به نصف سطح سال ۲۰۱۹ برسد. اسفور می‌گوید که شانس وجود واکسنی علیه ویروس کرونا باعث شده است که سطح اعتماد مسافران بالاتر برود: «این واقعیت که مردم از همین حالا برای دوره تعطیلات عید پاک که در ماه آوریل و مه قرار دارد، پرواز رزرو کرده‌اند نشان می‌دهد که چقدر سطح اعتماد آنها بالا رفته است. انتظار دارم که سال بعد به‌طور میانگین به نصف سطح سال ۲۰۱۹ برسیم و حساب کرده‌ایم که در فصل تابستان و پاییز تقریبا به حد ۷۰ درصد برسیم.» لوفت‌هانزا انتظار دارد که در سال آینده از وضعیت ضرر خارج شود و امیدوار است در سال ۲۰۲۲ به سوددهی برسد. اسفور امیدوار است دولت آلمان که ۹ میلیارد یورو به این شرکت هواپیمایی در ماه مه در قالب کمکی دولت اعطا کرده‌ و در ازای آن ۲۰ درصد سهم در این بنگاه دریافت کرده است، بتواند از سال ۲۰۲۳ دارایی خود در لوفت‌هانزا را کاهش دهد. به گفته وی این شرکت تنها ۳ میلیارد یورو از این پول را دریافت کرده و تنها بخشی کوچک از آن را هزینه کرده است، زیرا مدیریت هزینه‌های این شرکت بسیار سختگیرانه است.

به گفته اسفور به‌هر حال این هواپیمایی اگر نتواند با اتحادیه‌ها برای کاهش حقوق و ساعت کاری به توافق برسد، مجبور خواهد شد ۱۰۰۰ خلبان خود را در ۳ ماهه دوم تعدیل کند: «در نبود یک توافق به‌احتمال ‌زیاد برای اولین بار در تاریخچه شرکت ما، ۵۰۰ کاپیتان و ۵۰۰ افسر اول مجبور خواهند شد در ۳ ماه دوم ۲۰۲۱ ما را ترک کنند.»

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  دنیای اقتصاد


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو