پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری جشنواره طرح‌های پژوهشی دانشگاهی در حوزه فضایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 355192 // // //


برگزاری جشنواره طرح‌های پژوهشی دانشگاهی در حوزه فضایی

پژوهشگاه فضایی ایران در هفته پژوهش، رویدادی آنلاین تحت عنوان «جشنواره طرح‌‏های پژوهشی دانشگاهی» برگزار می کند.


برگزاری جشنواره طرح‌های پژوهشی دانشگاهی در حوزه فضایی

پژوهشگاه فضایی ایران در هفته پژوهش، رویدادی آنلاین تحت عنوان «جشنواره طرح‌‏های پژوهشی دانشگاهی» برگزار می کند.
هادی رضایی، عضو هیات علمی و معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران در این باره گفت: با توجه به اینکه وزارت علوم تحقیقات و فناوری، هفته پایانی آذرماه هر سال را به عنوان هفته پژوهش و فناوری نام‏گذاری کرده است، معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی نیز ضمن تبریک این هفته به همه پژوهشگران عرصه علم و فناوری به ویژه پژوهشگران و تمامی تلاشگران پژوهشگاه فضایی ایران، همچون سال‌های گذشته به مناسبت این هفته برنامه‏‌های متنوعی را برگزار می کند.
وی گفت: در همین راستا و به منظور ارج نهادن به پژوهش‏‌های انجام شده در راستای ماموریت‏‌ها و فعالیت‏‌های پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه‏‌های همکار، جشنواره طرح‏‌های پژوهشی دانشگاهی روز دوشنبه، ۸ دی سال جاری از بین بیش از ۱۰۰ عنوان طرح پژوهشی خاتمه یافته، برگزار می شود.
این عضو هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران، معرفی طرح‌‏های پژوهشی برگزیده مشترک پژوهشگاه با دانشگاه‏‌های مطرح کشور و همچنین آشنایی جامعه دانشگاهی و علمی کشور با پژوهش‌‏های کاربردی انجام شده در راستای پاسخگویی نیاز صنعت فضایی و نیز شناسایی و معرفی نخبگان دانشگاهی کشور در حوزه فضا را به عنوان اهداف اصلی جشنواره طرح‌های پژوهشی دانشگاهی عنوان کرد.
وی گفت: در راستای همکاری پژوهشی پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه‏‌های مطرح کشور به منظور استفاده از پتانسیل دانشگاه‏‌ها برای انجام پروژه‎های کسب دانش و فناوری‎های فضایی، رفع چالش‏‌ها و گلوگاه‏‌های پروژه‏‌های جاری و آتی، ارتقاء نیروی انسانی با کیفیت و به‏‌روز و شناسایی نخبگان رشته‎های مرتبط با نیازهای فضایی کشور، طرح‏‌های پژوهشی متعددی تصویب و اجرا شده است.
رضایی ادامه داد: در این همکاری پژوهشی مشترک، پژوهشگاه فضایی ایران با ۱۴ دانشگاه کشور شامل دانشگاه صنعتی شریف، پردیس دانشکده‏‌های فنی دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه شیراز، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه تبریز، دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه علامه طباطبایی، قراداد همکاری پژوهشی در سه قالب پایان‏‌نامه کارشناسی‏‌ارشد، رساله‏ دکتری و طرح‏ پژوهشی مستقل منعقد کرده است.
وی افزود: در قالب این قراردادها مجموعاً ۲۷۴ عنوان طرح پژوهشی به مبلغ ۶۰۴۸۳ میلیون ریال با این دانشگاه‏‌ها به تصویب رسیده است. از این میان، ۱۴۴ عنوان طرح پژوهشی در مقطع کارشناسی‏‌ارشد، ۶۶ عنوان طرح پژوهشی در مقطع دکتری و ۶۴ عنوان طرح پژوهشی به‏‌صورت مستقل با اعضای هیات‏‌علمی دانشگاه‏‌ها در حال انجام است.
معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه توضیح داد: در این طرح‏‌ها، ۱۴۳ نفر از اعضای هیات ‏علمی دانشگاه‏‌ها در حوزه‏‌های مختلف علوم و فناوری فضایی، به همراه ۲۱۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه‏‌ها مشارکت دارند. از سوی دیگر، ۱۱۶ نفر از محققان و اعضای هیات ‏علمی پژوهشگاه فضایی ایران در این طرح‏‌ها به‏‌عنوان همکار ناظر پروژه فعالیت دارند.
رضایی طرح‏‌های پژوهشی ذکر شده را بسیار مفید و موثر دانست و خاطرنشان کرد: این طرح‌ها علاوه ‏‌بر مرتفع ساختن قسمتی از نیازهای دانشی و فناورانه پژوهشگاه فضایی ایران، در پروژه‏‌های جاری و آتی و همچنین جهت‏‌دهی نزدیک به ۲۰۰ پروژه دانشجویی در راستای نیازهای فضایی کشور، منجر به دستاوردهای پژوهشی از قبیل انتشار مقالات ISI، علمی-پژوهشی و ثبت اختراع نیز خواهند شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فناوری اطلاعات


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو