پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصویب طرح الحاق فرودگاه لامرد گامی در تبدیل لامرد به عسلویه معدنی

تاریخ خبر: // کد خبر: 355311 // // //


تصویب طرح الحاق فرودگاه لامرد گامی در تبدیل لامرد به عسلویه معدنی

طرح الحاق فرودگاه لامرد به منطقه ویژه اقتصادی در کارگروه تخصصی مناطق اقتصادی ویژه و آزاد به تصویب رسید.


تصویب طرح الحاق فرودگاه لامرد گامی در تبدیل لامرد به عسلویه معدنی

سهراب عزیزی در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن قدردانی از حمایت مدیران عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و منطقه ویژه اقتصادی لامرد اظهار امیدواری کرد که تصویب این طرح گامی در تبدیل لامرد به عسلویه معدنی در آینده نزدیک باشد.

وی توضیح داد: منطقه ویژه اقتصادی لامرد با برخورداری از سایت بزرگ صنایع انرژی برق و کارخانه های عظیم از جمله کارخانه تولید آلومینیوم که عهده دار تولید بخش اعظم آلومینیوم کشور است در فاصله یک کیلومتری فرودگاه قرار دارد.

مدیر فرودگاه شهدای لامرد با بیان اینکه پیشنهاد الحاق فرودگاه به منطقه ویژه اقتصادی برای بهره مندی فرودگاه و منطقه از منافع این همجواری مطرح شد و مورد موافقت مدیران عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و منطقه ویژه اقتصادی لامرد قرار گرفت، گفت: در این راستا پیشنهاد شد منطقه ویژه اقتصادی زمین های مابین فرودگاه و منطقه را خریداری و تملک کند تا فرودگاه در محدوده جغرافیایی منطقه ویژه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: بر اساس این طرح مالکیت و مدیریت فرودگاه لامرد همچنان متعلق به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است، ضمن اینکه فرودگاه مشمول قوانین بالادستی منطقه ویژه می شود و می تواند از امتیازهای اختصاصی از جمله معافیت از مالیات و گمرک برخوردار شود. نتیجه این امر سهولت در ورود تجهیزات ناوبری و ماشین آلات به فرودگاه است. ضمن اینکه می توانیم در توسعه زیرساخت های فرودگاه از جمله تطویل باند و ساخت بلوک های عملیاتی از منابع مالی منطقه آزاد استفاده کنیم.

عزیزی همچنین گفت: از سوی دیگر منطقه ویژه اقتصادی لامرد برای تبدیل شدن به منطقه آزاد باید دارای فرودگاه باشد که با تصویب این طرح از تحمل هزینه های بالا برای ساخت فرودگاه بی نیاز شده است.

مدیر فرودگاه شهدای لامرد همچنین چشم انداز آتی این فرودگاه را افزایش پرواز به کشورهای حاشیه خلیج فارس و مقاصد هدف سایت صنایع انرژی برق عنوان کرد.

جلسه تصویب طرح الحاق فرودگاه لامرد با حضور نمایندگان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و وزارتخانه های کشور، میراث فرهنگی، صنعت معدن و تجارت، امور خارجه، راه و شهرسازی و اقتصاد و دارایی برگزار شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو