پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موشک‌ بالستیک قاره پیمای “سارمات” به نیروهای موشکی روسیه می پیوندد

تاریخ خبر: // کد خبر: 355469 // // //


موشک‌ بالستیک قاره پیمای “سارمات” به نیروهای موشکی روسیه می پیوندد

به گفته فرمانده نیروهای موشکی راهبردی روسیه، سامانه موشک بالستیک قاره پیمای “سارمات” با توان حمل کلاهک ۱۰ تنی و دامنه پرواز ۱۸ هزار کیلومتر، در سال ۲۰۲۲ وظایف رزمی خود را بر عهده خواهد گرفت.


موشک‌ بالستیک قاره پیمای “سارمات” به نیروهای موشکی روسیه می پیوندد

سرلشکر “سرگئی کاراکائف”، فرمانده نیروهای راهبردی موشکی روسیه در مصاحبه با روزنامه «کراسنایا ازوزدا» (نشریه داخلی وزارت دفاع این کشور) اعلام کرد که موشک بالستیک قاره پیمای “سارمات” (Sarmat) در سال 2022 وظیفه رزمی خود در نیروهای موشکی راهبردی روسیه را بر عهده خواهد گرفت.

این مقام نظامی یادآور شد: «در حال حاضر، موسسات مجتمع صنایع نظامی روسیه آماده سازی خود برای انجام آزمایشهای دولتی به روی سامانه موشکی “سارمات” را ادامه می‌دهند و طبق برنامه ریزی انجام شده، این سامانه در سال 2022 به حالت آمادگی رزمی درآمده و وظایف رزمی خود در نیروهای راهبردی موشکی را آغاز خواهد کرد.»

در ماه مارس گذشته (بهار سال جاری)، “سرگئی شایگو” وزیر دفاع فدراسیون روسیه اعلام کرده بود که این کشور مدرنیزه سازی لازم برای آغاز تولید انبوه موشک‌های بالستیک قاره پیمای “سارمات” را به پایان رسانده است.

موشک‌های “سارمات- RS-28” که جزو گروه موشک های فوق سنگین است، جایگزین سنگین‌ترین موشک راهبردی جهان، یعنی موشک‌های “وایه‌ودا” (Voevoda) یا همان موشک “ساتانا” – طبق طبقه بندی ناتو خواهد شد. موشک“سارمات” در سال 2009 ساخته شد و کار آزمایشی و ساختاری به روی آن از سال 2011 آغاز شد.

این موشک جدید با سوخت مایع، قادر به حمله به اهداف هم از طریق قطب شمال و هم از طریق قطب جنوب است و همچنین می‌تواند بر سیستم‌های دفاع موشکی کنونی در جهان غلبه کند. دامنه شلیک موشک “سارمات” 18 هزار کیلومتر، وزن آن هنگام پرتاب 208.1 تن، توان حمل کلاهک بیش از 10 تن و طول موشک 35.5 متر و قطر آن 3 متر است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو