پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امکان پرواز با پاراگلایدر برای فرزندان مشمول طرح محسنین تحت حمایت توسط کمیته امداد مازندران

تاریخ خبر: // کد خبر: 355502 // // //


امکان پرواز با پاراگلایدر برای فرزندان مشمول طرح محسنین تحت حمایت توسط کمیته امداد مازندران

شرایط پرواز با پاراگلایدر در پهن دشت آسمان، توسط کمیته امداد مازندران برای ۱۰ فرزند مشمول طرح محسنین تحت حمایت با کمک «کاپیتان نفری» میسّر شد که این اقدام برایش تجربه ای جدید محسوب می شد.


امکان پرواز با پاراگلایدر برای فرزندان مشمول طرح محسنین تحت حمایت توسط کمیته امداد مازندران

همه ما در کودکی آرزوهایی را در سر می پروراندیم که نتوانستیم به برخی از آنها برسیم. این آرزوها می توانند دلیلی برای ایجاد انگیزه در زندگی باشند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ،امروز خیلی از ما توانایی برآورده ساختن آرزوهای زیادی را داریم و چه زیباست اگر بتوانیم آرزوی همنوعان خود را نیز برآورده سازیم.

در اطراف ما نوجوانان نیازمندی هستند که آرزوهای زیادی در سر دارند و ما با کمک یکدیگر می توانیم واسطه ای برای رسیدن آن ها به آرزوهایشان باشیم.

از میان هزاران هزار آرزو ، آرزوی پرواز در آسمان چیزی است که همه به آن می اندیشند، به پرواز در آمدن در میان آسمان آبی،شوقی وافر را در وجود آدمی ایجاد می کند که برای لحظاتی فارغ از هر فکر و خیالی، سبکبار و آرام، هیجانی شیرین را تجربه می کند.

شرایط پرواز با پاراگلایدر در پهن دشت آسمان، توسط کمیته امداد مازندران برای ۱۰ فرزند مشمول طرح محسنین تحت حمایت با کمک «کاپیتان نفری» میسّر شد که این اقدام برایش تجربه ای جدید محسوب می شد.

وقتی به محل پرواز رسیدیم،نوجوانانی را دیدیم که در جای خود آرام و قرار نداشتند،هیجانی غیر قابل وصف آنان را به تکاپو وا می داشت. به وضوح می شد ؛صدایِ جیغِ شوقِ آنها را در دلشان شنید.

ترس شیرینی در چشمانشان دیده می شد و نقشه ها در ذهن می پروراندند که بعد از پرواز برای دوستان خود از این تجربه بگویند با چاشنی آب و تاب.

آرمین اولین نوجوانی است که برای پرواز آماده می شود؛چنان به سمت پاراگلایدر می دود که وقتی به او می گویند خلبان آرامتر ! می گوید:«پاهایم خودشان تند می روند»

آرمین برای پرواز تجهیز می شود،در لحظه پرواز از شوق می خندد و دوستش رضا را صدا می زند، دوستانش ورجه وورجه ای دارند پُر سر و صدا.

خلبان نوجوان به پرواز در آمد چند دُوری چرخید.و چه لذتی می بُرد! پس از چند دقیقه پرواز در لحظه فرود ،فقط منتظر بود که به زمین بنشیند از پروازش برای سایر دوستان حاضر حرف بزند.

به سمت دوستانش می دَوَد. بچه ها از او درمورد چگونگی پرواز می پرسند، مانند خلبانان با تجربه صحبت می کند در لابلای حرفهایش ابری را نشان می دهد و می گوید:«اگر کمی فقط کمی بالاتر بود می توانست آن تکّه ابر را بچیند! »

« کاپیتان نفری» با دیدن شوق این بچه ها، در پوست خود نمی گنجد و امروز را یکی از بهترین تجربیات کاری خود می داند. نمی خواهد این فرصت شیرین را ازدست بدهد ،در تمام این لحظات در کنار این خلبانان کوچک به این می اندیشد که ناب ترین ثانیه های پرواز ،امروز است.

بچه ها یکی پس از دیگری سوار پاراگلایدر می‌شوند و هر کدام تجربه ای شیرین کسب می کنند و این پرواز تا همیشه در ذهنشان ماندگار خواهد شد.

کمیته امداد مازندران در راستای ارائه خدمات به مددجویان نسبت به برآورده ساختن آرزوی کودکان با مشارکت خیّران اقدامات مختلف و متنوعی انجام می دهد،  دو هزار و ۸۰۰ نفر از ایتام و هشت هزار فرزندطرح محسنین از خدمات کمیته امداد مازندران و حمایت های مادی و معنوی حامیان بهره مند هستند.

طی این سالها نشاندنِ لذتِ شیرینِ لبخند ، برچهره یتیمان با کمک خیران وصف ناشدنی بود و کم نظیر.

برآورده ساختن آرزوی پرواز نوجوانان نیازمند شاید از آن دست اقدامات کم نظیر کمیته امداد مازندران بود که به منصه ظهور در آمد و شیرینی یک پرواز خاطره انگیز را برای آنان به یادگار گذاشت.

آری همه ما در زندگی خود خواسته ها و آرزوهایی داریم و تلاش می کنیم تا بتوانیم روزی به آن ها دست یابیم.

گاه آرزوی نوجوانان؛ ممکن است برای آن ها دست نیافتی و بزرگ باشد، اما برای برخی از ما برآورده ساختن این آرزو ها به سهولت انجام می شود، چقدر نیکوست اگر بتوانیم هر کدام از ما در حد توان خویش در رساندن نیازمندان به آرزوهایشان نقشی اساسی ایفا کنیم تا هم به کار خویش رنگ و بوی خدایی بخشیم و هم دلی را شاد کنیم .

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو